Fit Tuzlu Atıştırmalık Tarifleri

İnternetten denediğim birkaç tariften memnun kalmadım. Bu nedenle daha önce deneyip memnun kaldığınız tariflerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

kırmızı mercimek cipsi: kırmızı mercimeği en az 3 saat ıslatıyorsun. süzüp robotta zeytinyağı ve istediğin baharatlarla (kekik, kimyon, tuz, karabiber koyuyorum ben) birlikte çekiyorsun. mümkün olduğunca ince (aşağı yukarı 2-3 mm) açıp, bıçakla istediğin boyutta dilimler kesip, önceden ısıtılmış 180 °C fırında pişiriyorsun. yanına da yoğurt-kekik-nane-sumak-pul biberle dip sos yapıyorsun (fit demişsin ama birayla iyi gidiyor bu kombinasyon). göz kararı yaptığım için ölçü veremedim ama kırmızı mercimek cipsi diye aratırsan ölçülü bir şeyler çıkar, salça koyan da var ben koymuyorum.

  • pati  (22.03.21 13:12:39)
tek meşakkatli tarafı pişirme şeklini ve miktarını tutturmak olan hindi füme cips. hindi fümeleri üçgen şeklinde kesip fırına veya tost makinesine veya aklınıza ne geliyorsa ona koyuyorsunuz, cips oluyor. internetten bakın derim pişirme yöntemi ve sürelerine. kendisi zaten tuzlu olduğu için hafif baharat yetiyor.

  • bir garip melek  (22.03.21 16:36:28)
Nilay Keçeci’nin nohutlu poğaçası var tavsiye ederim

  • suicides underground  (22.03.21 17:07:05)
Bu süreç içerisinde iki defa yaptığım, herkes tarafından beğenilen bir tarif buldum, arayanlar için ekliyorum:

1 yumurta (sarı içeriye, beyaz dışarıya)
4 yemek k tereyağı
Yarım büyük çay b zeytin yağı
1 yemek k yoğurt
1 tatlı kaşığı silke
1 çay k tuz
1 çay k mahlep
2 su b tam buğday unu
Yarım paket kabartma tozu

Üzeri için: susam, haşhaş vb.

Önce sıvı malzemeleri sonra katı malzemeleri ekleyip karıştırıp 20-30 dakika buzdolabında bekletmeniz gerekiyor. Ardından yumurta beyazı ve susamları ekledikten sonra 20 dakika 180 derecede pişiriyorsunuz.
  • ruhen hastayim ben  (28.04.21 21:26:52 ~ 21:27:08)