[]

Yağlı boya resim için tavsiyeler

yağlı boya yapasım geldi :) uzun süredir aklıma gelip gidiyordu zaten, şu aralar iyice gaza geldim. ilk olarak gri ton portra çalışacağım, olur da devam edersem zorn paletine falan geçerim. o yüzden sadece siyah ve beyaz alacağım için ucuz boyalar alayım diyorum, nasıl iyi olur mu? misal winsor&newton winton 200 ml si 70 tl yada biraz daha kaliteli olarak schmincke ackademie 60 l si 70 tl, bunun gibi.


sonracığıma inceltici olarak ne kullanmalıyım? şu entrydeki yazar 3/5 keten yağı 1/5 terebentin, 1/5 haşhaş yağı demiş mesela. illa böyle karışım mı yapmam lazım
eksisozluk.com

evde yapacağım, oda havalandırılır ama, şu "kafa yapma" geyiği sadece terebentin için mi geçerli? boyanın kendisi kokuyor mu?

yüzey olarak ne kullanmalıyım? hemen tuval e geçmeyeyim diyorum, 300 gr suluboya kağıdı -pamuk değil normal- iş görür mü? veya çizim için kullanılan duralitlere yapılabilir mi üzerine astar atarak?

şimdiden teşekkürler.

 
Merhaba, inceltmeyi sadece terebentin veya yağ ile yapabilirsiniz. İlla ölçülü karışıma gerek yok. Yaptıkça kendiniz anlarsınız zaten. Duralitin üzerine çalışmanız daha iyi olur. Astar için elinizdeki beyaz rengi kullanın gitsin:) yağlı boya ilk defa mı çalışacaksınız? Aslında tual kullanmanız çok daha iyi olur.


  • suicides underground  (22.03.21 09:58:10) 
yağlı boya baya sıkıntı ben direkt akrilik boya öneririm. yağlı boya gibi bi şeyle karıştırmanıza gerek yok


  • jelly bear  (22.03.21 10:25:58 ~ 10:26:17) 
@jelly bear akriliğin kuruma sıkıntısı gözümü korkutuyor. boya karıştırdığım zaman kendimi kaybediyorum, illa ki sonu kötü olur akrilikte :)


  • issiz karga  (22.03.21 23:20:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.