annemin şapşallığı-corona-

pazartesi günü ailecek çok yakın olduğumuz biri corona sebebiyle vefat etti. sabah 8de annemi aramış eşi vefat etti diye. annemde corona falan unutup evlerine gitmiş. (eşi de corona idi 3-4 gün olmuştu karantinası biteli)

hiç bi yere dokunmamış, sarılma vs yok, cam açık camın yanında maskeyle oturmuş. 4gündür bize de kendine de hayatı zindan etti ne uyuyor ne bir şey ben böyle bi salaklığı nasıl yaptım ya hasta olduysam ya babanızı da hasta ettiysem diye.

annemde babamda ilk aşılarını oldular(annemin 2.dozu 2 hafta sonra,babamın haftaya)

çıksaydı şimdiye çıkarmıydı belirtiler? ha migrosa gitmişsin ha oraya bi farkı yok diyoruz ama artık beni de strese sokmaya başladı. şu kadar günden sonra rahat edebilirsiniz falan gibi bişey var mı?

ilk 14 günde belli olur.
kendi enfekte olmasa bile veya hafif atlatsa bile başkasına taşıyabilir.

  • rewlack  (04.03.21 19:01:03)
@rewlack 14gün çok uzunmuş ya :( evde bi tek annem&babam var 4 gündür ayrı yatıyorlar dikkatliler ev içerisinde

  • melodi  (04.03.21 19:08:37)
Hastanede mi vefat etmiş?
Ev kalabalık mıymış?
Yani hastanede vefat ettiyse, ev kalabalık değilse biraz umutlanılabilir diye sordum.
Çoğunlukla ilk 7 günde belli oluyor.
  • pro9it9is9  (04.03.21 19:30:26)
@pro evet hastanede vefat etti evde annem dahil 3 kişi varmış. salonda oturmuşlar annem açık camın yanında oturmuş

  • melodi  (04.03.21 19:34:27)
Ortak kullanılan tuvaletleri sık sık çamaşır suyuyla temizleyin. Umca ve D vitamini takviyesi yapın. Stres bağışıklığı düşürür. Eğer temaslıysa bile güçlü bir bağışıkla asemptomatik olabilir, hastalanmayabilir(siniz).

  • inawen  (04.03.21 20:05:33)
@rewlack - ilk 14 gün değil, 4. günden itibaren semptomlar belli olmaya başlar.
aşı olmuşlarsa hafif atlatabilirler.

  • ankara06  (04.03.21 21:07:03)
@ankara06 bugün 4.gün herhangi bir semptom yok. evde sürekli bir şeyler kokluyor :)

ben artık onlar iyileştiği için bulaşı yoktur diye düşünüyodum. bi de maskeyle mesafeli oturmuş. ama artık ben de gerilmeye başladım
  • melodi  (04.03.21 22:03:32)
Merhumun eşinin karantinası bittiyse nasıl bulaşsın ki?

  • starlightz  (04.03.21 22:43:48)
@starlightz karantina bittiğinde hastalığın geçtiğine dair bi bilgi yok ki.

  • melodi  (04.03.21 22:49:41)
semptomların medyanı 5. gün, %90 temastan sonraki 1 haftada belirtiler ortaya çıkıyor

  • asbe  (04.03.21 23:44:06)
peki acaba anlattığım şekilde bulaş riski var mıdır acaba? biliyorum fazla ütopik bi soru ama

  • melodi  (04.03.21 23:50:16)