Monica Bellucci'nin güzelliğinin abartıldığını düşünen var mı?

Merhaba
Geçenlerde ekşisözlükteki başlığı coşmuştu. Bir de şişirilmiş balon denilen bir başlık vardı daha eski. Orda yazılanları okumuştum. Yok o kadar da güzel değil diyen mi ararsınız, ulaşılabilir bir tip diyen mi, çekici ama çok da güzel değil tarzında yazan mı ararsınız.O zaman soracaktım da üşenmiştim. Bugün Youtube da çizim videoları izlerken Monica Bellucci portre çizimi olan bir video denk geldi. Ordan aklıma geldi sormak istedim. Ben kadına bakınca, özellikle yüzüne bakınca tek bir kusur bulamıyorum. Yüzündeki her şey hem ayrı ayrı güzel hem de bütün halinde muhteşem derecede uyumlu geliyor bana. Eskiden Grace Kelly böyleydi benim için bakınca kusur bulamazdım(ki hala bulamıyorum)ama misal şimdi Monica daha kusursuz geliyor bana. Cidden güzellik bu kadar göreceli mi? Ciddi ciddi bu kadının güzelliğini sıradan bulan var mı? Özellikle La riffa,Malena,L'apartment filmlerindeki hali sanat eseri gibi değil mi? Kısacası ben bakınca kusur göremediğim için kim neyi sıradan buluyor onu merak ettim. Bir de kadınlar beğeniyor daha çok vb. yazanlar gördüm. Açıkçası ben tam tersi diye düşünüyorum. Onun için cinsiyette belirtirseniz sevinirim.
Benim görüşüm belli ama yazayım gene de.
Kesinlikle gördüğüm en güzel yüz,asla sıradan değil-K

Edit: genç halinin fotolarını ekledim

Güzel kadın, sıradan değil ama güzelliği baya abartılıyor. -E

  • Depik  (03.03.21 17:27:35)
E-

Eğer güzelliği abartılıyor ise bence az abartılıyor, müthiş güzel bir kadın.
  • synax  (03.03.21 17:31:46)
aktris olarak ciddiye alınacak bir yanı yok,
ama gençliğinde gerçekten muhteşemmiş.

bunun tam tersini de ingrid bergman için düşünürüm:
müthiş aktris ama güzelliğinin neden o kadar övüldüğünü anlayamıyorum.

e.

@esref:
tıpkı yengemin gençliği.
  • filteria  (03.03.21 17:33:43 ~ 17:56:10)
@filter
o esnada ingrid bergman
static.cinemagia.ro

@filter yenge de erik gibiymiş o halde
  • esref  (03.03.21 17:46:04 ~ 23:59:09)
Ulasailabilir mi? Her buğday tenli koyu saçlı insanı ulaşılabilir olarak nitelemek, biraz Ortadoğu'ya has bir aşağılık kompleksi.

  • hilif  (03.03.21 17:52:14)
Şimdi gençlik fotoğraflarına baktım. Burnu biraz fazla ince ve hafif kemerli mi ne? Bir de çoğunlukla makyajlı olduğu için saf güzelliği hakkında bir şeyler söylemek zor.
Ha karizmatik, havalı bir kadın diyebiliriz sonuna kadar. Ama güzelliği abartılıyor +1 - E

  • yarey  (03.03.21 17:57:11)
Gelmiş geçmiş en güzel kadın.

K
  • ruhen hastayim ben  (03.03.21 18:32:13)
Gördüğüm en overrated kadın. E

  • tek yaprak havlu  (03.03.21 18:34:36)
gelmis gecmis en seksi kadinlardan biri.Onun olayi guzellik degil seksapelite

  • turkuaz  (03.03.21 18:43:54)
Özellikle irreversible'da hayran hayran izledigimi hatirliyorum. Çok güzel kadın.

K
  • turkce konusan uzayli  (03.03.21 18:51:39)
Gelmiş geçmiş en güzel kadın +1, E.

  • plutongezegendegilmi  (03.03.21 19:50:47)
Eileengrqy +1
Bence dünyanın gelmiş geçmiş en güzel kadını. Yüzü sanki kalemle çizilmiş gibi. Her gördüğümde kitleniyorum yüzüne. Allahım diyorum estetiksiz bir kadın nasıl böyle doğuştan güzel olabilir. Kaşı gözü dudakları burnu yüz yapısı saçları vücudu. Muhteşem maşallah. Ex kocası da çok çekiciydi evet, çok beğenirim Vincent cassel’ı. Bence muhteşem bir çiftti. Kızları da çok güzel zaten.

Grace kelly de muhteşem yüz hatları var ona da katılıyorum ama Scarlett johansson, jennifer lawrence, jessica alba, catherine zeta jones gibi başka bir seviye güzellikleri var. Monica’yı kimse geçemez.

K
  • Hallegadola  (03.03.21 20:57:26)
Güzel bir kadın tabii ki ama ben abartıldığını düşünüyorum. Yani en azından benim güzellik anlayışıma göre en güzel kadın değil kesinlikle.
K.

  • ms brownstone  (03.03.21 21:03:18)
Güzelliğini karizma ile birleştirdiği için bu kadar popi ama bence de overrated. Bi de yaşlandıkça çirkinleşmediği için ayrıca güzel gibi geliyor.

  • Jux  (03.03.21 22:06:00)
Abartıldığını düşünenler kimleri daha güzel buluyor acaba onu da merak ettim. Ben sanırım gelmiş geçmiş en güzel kadın bulanlar tayfasındanım. Zaten abartılıyor denmesi o yüzden ilginç geliyor galiba bana

  • yazdonumu  (03.03.21 22:19:58)
Benzer karizma ve güzellik ikilisini daha başarılı sağlayan eva green var. Ayrıca sempatik de.

  • Jux  (03.03.21 22:51:46)
Yani güzel de bana itici geliyor. Yüzünde yumuşak bir dokunuş olmasını isterdim, böyle çok keskin. (Yav aslında çok güzel bile gelmiyor da hadi neyse). K

  • firez  (03.03.21 23:56:13)
cık haydaa, yüzbinler arasından hasbel kader kendini film endüstrisine atan bir kadın gelmiş geçmiş sıfatına nail olamaz
muhtemeldir gelmiş geçmiş en güzel kadın, mor inekli bir alp köyünde yaşadı ve göçtü, kimseler görmedi

  • esref  (04.03.21 00:02:33)
@esref tabi ki gözümüzün görebildiklerini değerlendirmeye alıyoruz. görrebildiklerimin içinde de daha güzel görünen bir yüz olmadı bana göre:)

  • yazdonumu  (04.03.21 00:15:08)
yahu böyle bir argümana başvurmakla sıyrılınmıyor ki, elbette gözünüzün görebildiğini beğendiniz, yalnız karizmasına fazla kapılmış olmalısınız.

buraya isim yazmaya, şu da var daha güzel demeye lüzum görmüyorum
  • esref  (04.03.21 00:25:47)
Cevaplar için teşekkürler öncelikle
@sour @esref
Benim güzel gördüğüm başkasına o kadar güzel görünmüyor ki abartılıyor diyenler oluyor. Onu anlamak güzellik/estetik algımı zenginleştirmek istiyorum. ben bakınca şurası da güzel değil diyebileceğim yerini göremiyorum ama insanlar görüyor demek ki. Misal benim estetik anlayışıma göre burnu falan çok güzel geliyor bana mesela ama burnuna kemikli ince falan denildi. Yani zaten sorma amacım farklı zevkleri anlamak. Abartıldığını düşünenler kimleri beğeniyor diye sorma sebebim de o esasen.
  • yazdonumu  (04.03.21 01:14:14 ~ 01:19:04)
dünyanın gelmiş geçmiş ve gelecek en güzel kadını. monica bellucci'nin prime dönemi 10/10'dur. hayatımda başka hiçbir kadına 10/10 vermedim. öyle bir kadın olduğunu da düşünmüyorum, o yüzden 9 üzerinden puanlarım kadınların geri kalanını.

  • fyodor fyodorovic  (04.03.21 01:21:31)
kendisi için şiir yazmışlığım da vardır ayrıca, evet:
eksisozluk.com

  • fyodor fyodorovic  (04.03.21 01:27:28)
neyse ki başka milyonlar da aynı soruyu sormuş
birisi de abatırken yüzünün simetrisinden bahsetmiş
She has a symmetrical face with the most perfect features
www.quora.com

meseleyi teknik açıdan ele almış bi başkası. izleyince anlıyorsun ki, yüz proporsiyonları o kadar da şey* değil
www.youtube.com
  • esref  (04.03.21 01:37:37 ~ 02:02:02)
Ortadoğu, Latin Amerika gibi Avrupa'ya karşı aşağılık kompleksi olan yerlerde renk skalası çok önemseniyor. Çoğu batılı sarışınmış, esmermiş çok önemsemez, yüz hatları üzerinden değerlendirirler yakışıklığı, güzelliği. Kadın 10/10.

  • rldofiui  (04.03.21 02:49:12)
Güzel bir kadın ama bana güzel bir kadın ismi söyle desen aklıma gelmez. Abartılıyor bence

  • rapisa  (04.03.21 07:16:54)
hayvan gibi abartılan bi teyze, hatta nine oldu hala ne kadın yav diyen var.

savaş tanrısında çok hoş bi sahne vardı, eva fonteyn diye bi kadın vardı yuri nin evli olduğu dedi ki, ben doğduğumda anne babam bana baktı, sonra okula başladım ama parlak bi talebe değildim, sonra lokal bi yarışmada güzellik tacı taktım ve arkası geldi, dergiler çekimler podyumlar vesaire sonra da seninle evlendim sen zengin olmasan karşılaşma şansımız da yoktu, yani hayatta yaptığım tek şey güzel olmaktı, düşünüyorum da artık yaşlandığıma göre fazla güzelde sayılmam. bu tarz bir replik vardı. Bu kadın o kadındır işte, mesleği ne bunun, iyi oyuncu mu nedir numarası bilmem.
Doğru zamanda doğmuş hepsi bu, başka bir zamanda doğsa en fazla vasat bir pornstar olabilirdi.

E

Şu şahıs 2 ye bölüp 4 le çarpar kendisini
www.google.com
  • firemanjonny  (04.03.21 13:27:36 ~ 13:30:57)
bu kadının olayı güzellikten çok "dişilik" zaten.
çok da güzel bir kadın ama bence geleneksel "kadın gibi kadın" algısına daha çok hitap ediyor.

  • blatta hiberna  (04.03.21 20:37:06)