Ehliyet için sağlık raporu

Ehliyet için sağlık raporu en kolay şekilde nasıl alınır? Aile hekimi üç bölüme sevk etti. MHRS'de boş randevu yok. Bu şekilde süre uzayacak. Özel hastaneye gitsem geçerli olur mu rapor? Bir de her bölümün raporu için ayrı ücret mi ödeyeceğim? Aile hekimi sistemden onaylayacaklar dedi. Sistem onaylayınca ücret ödenmiyor mu? Teşekkür ederim.

Beni de aile hekimi hem kardiyoloji hem de göze sevk etti. Ben de gittim özel bir göz hastanesinden rapor aldım. Kardiyolojiye uğramadım bile. Sıkıntı olmadı.

Her özel hastane vermiyor bu raporu. Özel hastanede yaptırdığın işlemler için para alacaklar. Ama bana aile hekimi bunları yaptır bana geri gel demedi. Devlette bu işi ucuza ma zor bir şekilde halledersin. Özelde pahalı ama hızlı.
  • kablelvuku  (03.03.21 15:40:34)
Üç bölüme sevk etmesinin bir sebebi var mı, keyfi mi? Keyfiyse aile hekimini değiştirip deneyebilirsin. Sebebi varsa (mesela gözlerin gerçekten bozuktur, uzman göz doktoruna sevk etmiştir) hastaneye gitmen gerekecek. Daha önce başıma gelmişti, şuraya bırakıyorum:
eksiduyu.ru

  • pati  (03.03.21 15:48:28)
diğerlerine ek olarak, 3 bölüme sevk etmesi Apne gibi 3'lü heyet raporu isteyen bir hastalık için ise, o zaman devlet hastanesinden heyet raporu almanız şart olacaktır diye biliyorum. Bu nedenle, sevk nedeni de önemli.

  • cursor  (03.03.21 15:52:53)
Orhan osgb diye bir yerden bir saatte tüm raporları almıştım.

  • suicides underground  (03.03.21 16:11:23)
@pati, göz hastalıklarına, kardiyolojiye, iç hastalıklarına sevk etti. Uzağı çok iyi göremediğim için göz hastalıkları sevkini anlıyorum. Kardiyolojiyi sistemde görmüş. Spor geçmişim olduğu için birkaç kez gitmiştim yine rapor almak için. Onu görmüş olabilir. Bir sorunum yok. İç hastalıklarına anlam veremedim. Kan tahlili yaptır dedi. Aile hekimimi değiştirsem de sevk geçerli olmayacak mı?

  • dissendium  (03.03.21 16:14:37)
Hmm bu durumda yeni aile hekimi de iç hastalıkları dışındakilere sevk edebilir. Bende olmamıştı, enabızda her şeyim herkesten gizli, göz bozukluğum da yok (anlamsız yere, tamamen keyfi olarak sevk etmişti ilk hekim).

  • pati  (03.03.21 16:31:32)
Bazıları sadece kendini sağlama almak için de sevk edebiliyor. Yukarıda da söylendiği gibi geçmiş hastane başvurularınıza ve e-devletten doldurduğunuz bilgi formundaki bilgilere göre de bunları seçebiliyorlar.

  • cursor  (04.03.21 00:49:59)