[]

kurumsal şirket maili açmak (google workspace)

10 calisanli ofisimiz icin kisiye ozel sirket maili kullanmak istiyoruz, bunun icin onerilerinize talibim.

google workspace'de "business starter" paketinde kullanici basina aylik 29 tl yaziyor.

bu benim her bi calisana acacagim mail hesabi icin odemem gereken aylik ucret mi? yani 10 kişiye mail adresi tanimlayacak olursam aylik 290 tl mi verecegim?

alternatifler fikirlerinizi esirgemeyin, anahtar kelimeler bile yardimci olur.

tesekkurler.

 
Kendinize ait bir domain/web site yok mu? Genelde host paketlerinde 10 mail için hiç bir ek ödemeye gerek olmaz.

Yani zaten halihazırda boylebuyurdum.com gibi bir siteniz varsa serverdan mail tanımlayarak adsoyad@boylebuyurdum.com mail adreslerini çalışanlarınıza verebilirsiniz.

Yoksa ben yanlış anladım da konu çok mu farklı?
  • John Bloor  (03.03.21 14:19:07) 
tamamen dogru anladiniz John Bloor.

henüz bir domainimiz yok. google'da workspace'e kayıt olurken eğer domain yoksa ilk başta size kendi bünyesinden bunu sunuyor zaten belli bir ücret karsiliginda.

simdi gidip guzel.net.tr veya natro gibi bir herden domain alirsam mail sisteminin kusuruz calisip calismayacagina dair emin olamiyorum.

iş yeri sonuçta ve mail kutusu kusursuz calismali. bu suphem yuzunden google'a yonelmistim.
  • boyle buyurdum  (03.03.21 14:24:01) 
google workspace iyidir, onun dışında microsoft office 365 de kullanabilirsiniz. böylece işin içinde sadece mail değil office vs lisansları da dahil olur. ikisinde de ücretler kullanıcı başına aylık oluyor. güzelnet'ten almamak konusunda haklısınız, bilinen kendini kanıtlamış bir yer kullanmanız faydanıza olur. kendiniz exchange ya da zimbra kurmayı ise hiç düşünmeyin.


  • roket adam  (03.03.21 14:45:38 ~ 14:53:14) 
eğer microsoft'un office programlarını kullanıyorsanız, ofis 365 ya da ismi neyse, o paketlerden almanızda fayda var. onedrive kullanırsınız, email vs verir.


  • co2s2  (03.03.21 14:53:35) 
başkan, yandex'te bu iş bedava.

sitenin domain'ini istediğin yerden al, eğer içi dolu (en azından anasayfası olan) bir siten olsun istiyorsan hosting de alman lazım. (ikisini de farklı yerlerden alabilirsin.) ben her sene daha ekonomik oluyor diye hem domain, hem hosting'i farklı farklı yerlere taşıyorum.

bu arada mail işine gelince de; yandex kurumlar için mail var. 1000 mail adresine kadar bedava. sıkıntı yaşamazsın.

atıyorum;
natro'dan domain aldın.
godaddy'den hosting aldın.
normalde domain'ini; hosting aldığın firmanın gösterdiği nameserver'lara yönlendirmen lazım. ama bedava cloudflare hesabı aç. natro'yu cloudflare'e; cloudflare'in site hizmetlerini godaddy'ye; mail işini yandex'e yönlendir.

yıllarca rahat rahat kullanırsın.
  • feel the blanks  (04.03.21 09:04:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.