tez danışmanına tez konusu sormak

tez hocama konu bulamıyorum, siz bana konu önerebilir misiniz demek uygunsuz mu olur

ben bunu anlayamadım. araştıracak bir konunuz yoksa, anlatacak bir derdiniz yoksa neden akademisyen oluyorsunuz ki? laf olsun diye iş yapmış olmuyor musunuz?

  • co2s2  (03.03.21 12:40:12)
hocaniz size tez konusu bulun dedi ise,

1- size saygi duyuyor, size zorla bir tez yazdirmaktansa sevdiginiz alanda calismanizi istiyor.
2- sizi hic umursamiyor, ne yaparsa yapsin diyor.
3- yl döneminde o kadar ders gördü, arastirma yöntemleri dersi aldı, mal degil herhalde tez konusunun nasil bulunacagini, nasil arastirma yapilacagini biliyordur diye düsünüyor.

bu üc secenekte de, hocam bana konu önerin diye gitmeniz sizin hanenize eksi puan yazar. para ile yl doktora yapip 30 sayfalik tezle belge alınan osuruktan bir üniversitede olmadiginizi varsayarak bunlari söylüyorum. milyon tane tez konusu var ortalıkta, birisini bulursunuz siz, aslansiniz kaplansiniz.
  • spivak  (03.03.21 12:52:47)
Ters teper. Biraz uğraşıp en az 5 konu bulun öyle gidin.

  • diffarentiationation  (03.03.21 13:33:18)
evet laf olsun diye iş yapıyorum, izin var mı? haddi olmayan meselelere yorum getiren üst akıl türk insanı.

  • deartheodosia  (03.03.21 16:17:05 ~ 16:18:19)
Konu bulamıyorumdan ziyade hangi konuya odaklanmam gerektiğine karar veremiyorum, bu konuda size danışmak istedim derseniz daha iyi olur.
Alanınız nedir bilmiyorum ama en azından ana konu başlıkları belirleyip hocaya gidebilirsiniz. Bu ana başlıklar da hocanın çalışma konularına yakın olursa daha iyi olur.
not: araştırma görevlisiyim.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (03.03.21 17:00:01)