Satılık ev yorumu

Konumunu çok seviyorum. Ev eski. İçini kendi işçiliğimizle yenileyeceğiz. Oturma amaçlı alınacak. Alınır mı?

www.sahibinden.com

Maşallah her yere de 5 dakka :)

Zemin kat olması ve 60 m^2 olması bence olumsuz yanları. Bir de bina 31+ yaşında. Fiyatı da ona göredir tabii ama deprem riski göz önünde bulundurulmalı. Zemin kat bir de en tehlikeli kat.
  • himmet dayi  (01.03.21 22:14:06)
İstanbul'daki deprem riski ve binanın 99 öncesi yapıldığı göz önüne alınınca olası bir deprem anında zemin katta olmak hoş olmaz diye düşünüyorum. Önce can emniyeti sonra beğeni bana kalırsa. Bir de, ayriyeten zemin katın ısınma ve haşere sorunu da cabası.

  • biravekahve  (01.03.21 22:19:02)
30+ yıl demek o ev alınmaz demek. O bölge zaten riskli bir bölge. Üstüne para verseler bu evde oturmam.

  • roket adam  (01.03.21 22:51:41)
kesinlikle alınmaz. yeni bina düşün istanbul için

  • ankara06  (01.03.21 22:54:02)
maks. 10 yasinda falan olsaydi, icini bahcesini kafaniza gore yaptirip bir cennet olusturabşlirdiniz ama yasli bina alinmaz. 30 yillik bina no.

  • exlibris  (01.03.21 23:04:47)
Al kiraya ver, bu tarz eski evler illa ki birgun kentsel donusume girer o zaman degerlenir dairen

  • technicalte  (01.03.21 23:19:41)
Böyle evlere pahalı mezar gözüyle bakıyorum.

  • jazzabel  (01.03.21 23:40:27)
Konum güzel ancak biraz daha üstüne koyup başka ev bakmam daha iyi gibi.
Oradaki parkı da çok severim, konum o parayı hak ediyor ama ev o parayı etmez maalesef.

  • otopsicocugu  (02.03.21 00:43:15)
Çok eski ev, depremden korkmuyorsanız "amaan ölüm eninde sonunda ölmeyecek miyiz?" gamsızlığındaysanız güzel ve şirin bir ev.

Bu arada 31+ demek o ev 30 yaşında demek de değil, hepimizin gözünden kaçıyor ama 50 yaşında da olsa 31+ yazıyor ilanlarda.
  • John Bloor  (02.03.21 09:59:49)
Ev yeni ve depremden etkilenmeyecek olsa bile komşuların bahçeye atacağı türlü türlü çöple uğraşmamak için almazdım.

Türkiye dışında bir yerde olsaydı tam bahçeye masa sandalye koyup kedi beslenecek ortam derdim.
  • bruce mclaren  (02.03.21 11:10:27)
Pahalı mezar. Alma.

  • istanbul gecesi  (02.03.21 12:12:35)
bir tanıdığımın başına geldi. eski bir ev satın alıyor, kısa süre sonra kentsel dönüşüm sebebiyle evden çıkmak zorunda kalıyor. aslında evi alırken evin yıkılacağı belliymiş ama satıcı bunu söylememiş, bizimki de uyanmamış. evin metrekaresi vs nedeniyle kentsel dönüşümde cepten para çıkması gerekiyormuş, satıcı da cebinden para çıkmadan satmış, bizimki kazıklanmış oldu.

bu sebeple böyle evleri alırken kentsel dönüşüm ile ilgili araştırmanızı çok iyi yapın.
  • co2s2  (02.03.21 16:12:00)