[]

sırt ve boyun rahatsızlıkları sonrası baş dönmesi//hangi bölüm

sol kürek kemiği etrafından sol kol altıma kadar uzanan keskin ağrı azaldı ancak şu an ağrı olmasa da boyun ve omurgamda tanımlayamadığım bir rahatsızlık hissediyorum (yorulmuş gibi) ayrıca çok hafif "dowager's hump" denilen boynun arkasında böyle kamburluk başlangıcı var gibi. Tam bunların olduğu zamanlarda başımı hareket ettirmemle yoğun bir baş dönemesi hissettim ve bu bir haftadır devam ediyor. Uykudan uyandıracak derecede. En çok yatarken kafamı arkaya attığımda ve sağa doğru yattığımda bu dönme yoğunlaşıyor.

Bunun için hastanenin hangi bölümüne gitmeliyim? Bu omurga rahatsızlığım ve baş dönmesi arasında bağ olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım.


 
Nörolojiye gitmeniz gerekiyor.


  • pro9it9is9  (01.03.21 10:17:42) 
bas donmesi agri ile alakasiz gibi geldi bana. muhtemelen benign paroksismal pozisyonel vertigo. kulak burun bogaza git. ya epley manevrası yaparlar, ya da betaserc verir, 1 ay kullan derler.

bende de var ayni donme, ordan biliyorum.

manevra hemen geciriyor, teshis bu olursa manevra yapmalarini iste. ama ileride tekrar cikacaktir ara ara, bazen yilda bir, bazen birkac ayda bir geri geliyor.
  • lemmiwinks  (01.03.21 11:21:00 ~ 11:24:46) 
Boyun ve omurganizda bir sorun oldugunu hissediyorsaniz beyin ve sinir cerrahisi derim ben. Gecirdigim kaza sonrasi bas donmesi ve boynun kafayla birlestigi yerde sorun yasiyordum ve bu bransa yonlendirilmistim.

Dowager’s hump icin ise bir kayropraktik oneririm. Cok yakinimdaki kiside vardi, oldukca iyi sonuclar aldi.
  • 65 derece  (01.03.21 20:38:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.