Doktorada yeterlilik dışında ders dönemi sınav var mı?

Her kafadan bir ses çıkıyor. Lütfen net bir şey söyleyin. Doktorada uygulama dersi var mı dediğimde "yaa ne alakası var, hiç duymadım" dendi burda. Olabiliyormuş.

var evet yazılı sınav yapan. dersler için yani.

  • jelly bear  (28.02.21 19:51:34)
Hocaya gore degisir, bolum baskani bize kizip sinav yapmisti, yillik izin alip sinava calismistim. Kadini cok severim, doktora seviyesinde materyalin yeterince okunmamasi, ogrencilerden kaliteli yorum gelmemesi konusunda cok hakliydi.

Istatistik hocamiz da sinav yapmisti, bir vize bir final. Yani isteyen yapar.
  • howfaristhesky  (28.02.21 19:51:54)
Doktora da uygulama dersi hiç duymadım. Yok.

Her derste de sınav olduk.
  • ceketimi alip cikcam  (28.02.21 19:56:00)
okula bölüme göre değişir.
sınav yapan da biliyorum.
dönem sonu yazı isteyen de.
yurt dışında sadece projeye hizmet etmesini bekleyen de.

sınav neden olmasın ayrıca?
7-8 tane ders alıyorsunuz tr.de "ders" alınıyorsa "sınav" da olur zira bir ölçüm gerekli. çoğu hoca sadece final ister ve finalde de güzel bi makale bekler. ama dediğim mühendislikte ileri matematiksel yöntemler alan insanın sınava girmesi daha mantıklı.
  • rewlack  (28.02.21 20:03:53)
benim bildigim:
once 8 ders bitirirsin, o derslerin vizeleri, finalleri olur. Bu iki sene surer.
Sonra comprehensive'e girersin. Zaten hocan kolay kolay onu gecmeden arastirmana yogunlasmana izin vermez.
Onu da hallettikten sonra arastirmaya yogunlasirsin, lab isi varsa onu halledersin, tezi yazarsin, sonra da savunmayi verirsin. Bu surec de iki-uc sene surer.
  • cooperr  (01.03.21 09:12:31)