Temizlik anketi

1. Dişlerinizi hangi sıklıkta fırçalıyorsunuz?

2. Sadece uyurken giydiğiniz kıyafetler var mı? Günlük kıyafetlerinizle uyuyor musunuz?

3. Kendi odanızı ya da çoğunlukla zaman geçirdiğiniz odayı kaç günde bir süpürüyorsunuz?

4. Telefonunuzu, bilgisayarınızı hangi sıklıkta siliyorsunuz?

5. Yemek yemeden önce ellerinizi yıkıyor musunuz?

6. Paraya dokunduktan sonra ellerinizi yıkıyor musunuz?

7. Yediğiniz çikolata, kek gibi şeylerin ambalajını hemen çöpe atıyor musunuz?

8. Yastık kılıfınızı kaç günde bir değiştiriyorsunuz?

1, günde 1
2. Boxer
3. Haftada 1 temizlikçi
4. Kirli gördükçe
5. Özellikle kirli ise.
6. Hayır
7. Evet
8. Haftada 1 temizlikçi
  • kisa  (23.02.21 23:42:47)
1- sabah ve akşam
2- evet (pijamam var yani)
3- 2 haftada 1
4- telefonu sildiğimi hatırlamıyorum, bilgisayarı 2 haftada 1 falan
5- evet
6- hayır, ama paraya dokunmuyorum pek, %99 dijitalim
7- evet
8- 2 haftada 1
  • plutongezegendegilmi  (23.02.21 23:45:09 ~ 23:45:28)
1. 5-6’yı geçtiğini tahmin ediyorum.
2. Bazen.
3. Üç günde bir
4. Dışarıdan geldiğimde.
5. Evet
6. Evet
7. Çoğu zaman.
8. İki haftada bir :(
  • ruhen hastayim ben  (24.02.21 00:01:00)
1. Sabah ve akşam
2. Var. Yorgunluktan sızdıysam nadiren de olsa günlük kıyafetle uyuduğum olmuştur ama
3. İki günde bir (robot süpürge)
4. Haftada bir gibi
5. Evet
6. Evet
7. Evet
8. Haftada bir
  • orient blue  (24.02.21 00:02:33)
1- günde 2
2- evde giydiğim şeylerle uyuyorum
3- haftada 1-2
4- haftada 1
5- hayır
6- hayır
7- evet
8- ayda bir falan
  • roket adam  (24.02.21 00:06:09)
1.günde 3
2.pijama var ama çok yorgunsam kıyafetle uyuyakalıyorum.
3.haftada 3
4.telefon gün aşırı, laptop iki haftada bir.
5.evet
6.bazen
7.evet
8.haftada 2
  • juliette  (24.02.21 00:06:14)
1.günde 2
2.yok.hayır
3.4 günde bir
4.haftada bir
5.evet.
6.yemek yiyene kadar hayır
7.evet
8.haftada bir
  • sttc  (24.02.21 00:14:44 ~ 00:15:43)
1)Her gece uyumadan önce. Bazen 2.
2)yatak dışında giymem pijamamı.
3)haftada 1
4)telefon günde 1 kabını yıkarım. Bilgisayar haftada 1-2 silerim.
5)evet
6)evet
7)evet
8) iki haftada bir
  • megalomaniac  (24.02.21 01:08:16)
1 Hayat normalken 2 şimdi ev hapsi olduğundan günde 1
2 evin içinde takıldığım kıyafetle uyurum
3 haftada 1
4 salgından ötürü arttı bu haftada bir kaç defa olabiliyor
5 evet
6 evet
7 evet
8 haftada 1
  • hedep  (24.02.21 01:17:43)
1) 2 ya da 3. Evden çıkmadan ve gece yatmadan garanti. Eğer gün içinde evdeysem ya da dişimi fırçalayabileceğim rahat bir gündeysem akşam üstü yemekten sonra 3.

2) Günlük kıyafetimle yatağa girmem. Genelde bir gün giydiğim pijamayı da 2. gece giymem. Bunun sebebi daha çok evdeki kedi köpek ve benim alerjilerim.

3) Pandemi sürecinde evde olduğum süre boyunca her günle-gün aşırı arası süpürdüm. Çalışırken haftada 1.

4) Bilgisayarı çok nadir, telefonu arada sırada elimdeki kolonyalı mendil boşa gitmesin filan diye :D

5) %99

6) Paraya dokunduktan sonra elimi hemen yıkamıyorum da genelde yıkayıncaya kadar temkinli oluyorum, elimin üstünde bi tabaka var gibi kendime sürmemeye dikkat ediyorum, sonra müsait ilk fırsatta yıkarım.

7. Yok

8. Haftada 1
  • pandispanya  (24.02.21 01:23:54)
1- günde en az 2 kere (evden calismaya baslayali yine 3)
2- evet pijamami sadece uyurken giyerim, evde pijamayla oturmam, gunluk kiyafetle yataga girmem. (Girsem de kafam iyidir filan)
3- 2-3 gunde bir
4- bilgisayari hic hatirlamiyorum, telefon haftada 1 filan.
5- evet
6- evdeysem/lavaboya yakinsam evet, normal zamanda hayir
7- hayir
8- 2 haftada 1e cikarttim, 3 haftada 1 idi :/
  • kuehles blondes  (24.02.21 01:45:09)
1. günde 2
2. pijama gecelik mevsime göre artık neyse, yatağa girerken giyer kalkınca çıkarırım. kışın pijama üstümü yazın geceliği her gün değiştiririm.
3. haftada 1
4. haftada birkaç kez
5. evet kesin
6. evet kesin
7. ambalajından çıkarıp tabağa aldıysam mutfaktayken atarım o an hemen ama masada çalışırken gofret yediysem sırf onu atmak için masadan kalkmam, kalkınca atarım.
(şu an ambalajı dezenfekte etmeden ellemem asla ek not olarak)
8. 5 ila 7 gün arası ama şöyle; iki yastığım var, haftanın bir yarısı birinde, diğer yarısı diğerinde yatıyorum hatta yüzünü de çeviriyorum. yani 1. 2. günler 1. yastığın ön yüzü 3. ve 4. günler arka yüzü 5. 6. günler 2. yastığın ön yüzü 7. gün arka yüzü gibi gibi.
  • la lykia  (24.02.21 01:45:46 ~ 02:10:58)
1. İki ama bazen artabiliyor sigara/nargile/çay/kahve çok içtiysem.
2. Var, kesinlikle günlük kıyafetlerimle uyumam.
3. Evde robot olduğu için her gün, iki haftada bir de temizlikçi ablamız geliyor.
4. Her gün, ya gözlük silme mendili ile ya da kolonya ile. ama saflığı yüksek etil alkol daha iyi aslında çabuk uçtuğu ve daha az zarar verdiği için.
5. Evet, iş yerindeysem dezenfektan ile de temizliyorum ayrıca.
6. Evet, ayrıca dezenfektan/kolonya/antibakteriyel mendil de kullanıyorum.
7. Ev dışındaysam evet, evdeysem zaten eve girer girmez paketleri dezenfekte ettiğim için atıyorum hemen yediysem yine hemen atıyorum, ama zamana yayıyorsam da işte yine bitirince atıyorum. Soruyu tam anlayamadım sanırım :(
8. Çok terlediysem sabahına bile değiştirebilirim, ama her gece yatmadan duşa girdiğim için en erken iki gün, en geç haftada bir.

Not: Bunların tamamını pandemiden önce de yapıyordum, çünkü OKB'm var. Birkaç sene önce antidepresan kullanmaya başladığım için bunlar yine düzelmiş halim XD Dışarıda tuvalete bile gitmiyordum yani, öyle diyeyim. Hatta bir dönem komple dışarı bile çıkmadım. Anca bu kadar düzeldim işte :)
  • pasp  (24.02.21 02:00:10)
1- Günde 2 ya da 3.
2- Gün içinde güydiklerim ve yatarken giydiklerim farklı.
3- Haftada 1 ya da 2.
4- Bilgisayarı aklıma geldikçe siliyorum açıkçası ama telefon konusunda çok hassasım. Senelerdir dışarıdan eve her girişimde kolonya ile silerim. Bazen günde 4-5’i buluyor.
5- Evet
6- Evet
7- Çoğu zaman :(
8- Haftada 2
  • ms brownstone  (24.02.21 03:53:16)
1. sabah uyanınca ve akşam yatmadan once
2. evden çalıştığım günlerde günü pijamayla geçiriyorum, sabah duş aldıysam gün içinde o kıyafetlerle yemek yapmadıysam akşam direkt öyle yatarım.
3. robot her gün süpürüyor. öncesinde haftada 1 idi.
4. ekranda birden fazla benekler görmeye başladığımda :(
5. dışarıdaysam evet.
6. pandemiden sonra kolonyalıyorum.
7. evet
8. haftada bir tüm nevresimle
  • nonik  (24.02.21 08:09:50)
1- günde 2
2- günlük kıyafetlerimle uyumam, rahat etmem.
3- 2 günde bir.
4- telefon her gün. bilgisayar haftada 1
5- evet
6- evet
7- dizi film vs izliyorsam hayır.
8- makyajımı çıkarmayı unuttuysa ertesi gün değiştiyorum. normal rutin 3 günde bir.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (24.02.21 10:42:14)
1. 2
2. did you mean "pijama" . evet var.
3. 3-4 günde bir robot, daha geniş aralıkta genel temizlik
4. haftada 1 ile 2 haftada 1 arası değişiyor
5. evet
6. evet
7. evet
8. 7
  • bir ileti paylastim  (24.02.21 10:42:32)
1. günde 1
2. boxer
3. her hafta temizlikçi geliyor + gerektiğinde
4. gerektiğinde
5. duruma bağlı. evde tv izlerken yemek geldiğinde yıkamam
6. evet
7. oturduğum yerden kalkıp atmam ama ilk ayağa kalktığımda atarım
8. bilmiyorum.
  • co2s2  (24.02.21 12:12:11)