[]

wifi sorunu

merhaba. daha önce evdeki tüm cihazları wifi ile kullanıyordum. şimdi bir bilgisayar için kablo ile lan bağlantısı yaptım. bilgisayarın bağlantısında sorun yok ancak wifi görünmesine rağmen diğer cihazlarla wifi'ya bağlanamıyorum. telefon, tablet hiçbir cihaz bağlanmıyor kısacası ağ görünmesine rağmen. sorun ne olabilir? lan bağlantısını kestikten birkaç saat sonra wifi'ya bağlanabiliyorum tekrar. çıkamadım içinden. teşekkürler.
 
Çok garipmiş, tahmin yürütüyorum; modem lan bağlantısı kurduğunuzda ayarlar sebebiyle tüm trafiği (önceliği yani) lan bağlantısına verip wlan trafiğini durduruyor, siz lan bağlantısını kestikten belli bir süre sonra lan için ayırdığı ip adresini serbest bıraktığı için de wlan tekrar aktif oluyor. Böyle bir şey olabilir mi bilmiyorum :)


  • orient blue  (23.02.21 18:02:40) 
@orient blue, valla bence de çok garip, benzer bir soruna da denk gelmedim nette. modem ayarlarına baktım ancak dediğinize benzer bir sorun oluşturacak herhangi bir ayar göremedim.


  • sele zeytini  (23.02.21 19:54:39) 
tahmin yürütüyorum, kablo ile bağlantınız başka bir aparat ile yapılmış durumda (dağıtıcı gibi). aparat eğer bir dağıtıcı ise dağıtıcının dağıttığı sinyalin adını değiştirin.
örnek; modemin wifi adı "wifidağıtıyorum" ise bağlantı yaptığınız dağıtıcının ayarlarından adını "wifidağıtıyorum2" yapın.

  • pccopath  (23.02.21 20:13:12) 
@pccopath, doğrudan modeme bağlı kablo.


  • sele zeytini  (23.02.21 21:58:27) 
Modem arizali olabilir. Firmware genelleyebilirsiniz.


  • Kirmizibavul  (24.02.21 11:33:19) 
Modem daha sonradan kurcalanmış olabilir. Fabrika ayarlarına dönünüz.


  • mucoaga  (24.02.21 11:41:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.