[]

İş görüşmesinde headhunter'ı terslemek

maalesef böyle bir şey oldu :)

headhunter şirketinin partner'ı. 40 dk konuştuk, güzel güzel anlattım. ingilizce de konuştuk. adamdan daha iyi ingilizcem. neyse sonunda "x tecrübeniz yokmuş ben yine de kapıyı kapatmıyorum" diyince tepem attı. x dediği aslında benim yaptığım işten daha basit bir şey. bu x tecrübesi dediğiniz standart bir işlem, ben şunu yapıyorum, sektördeki en zor konuyu yapıyorum bana x tecrübeniz yokmuş diyorsunuz, ne demek tecrübeniz yokmuş, siz biraz daha başka adaylara bakın, perspektif alın sonra yine görüşürüz kapıyı kapatmadıysanız dedim.

iyi demiş miyim :)

normalde bozmazdım coolluğumu ama zaten teklif gelse kabul etmeyeceğim sadece maaşı yüzünden bir düşüneceğim iş.

"Fazla tevazunun sonu, vasat insandan nasihat dinlemektir." doğru mu?

 
stres testinin bir parçası olabilir, genelde bu tarz görüşmelerin sonunda bir de ufaktan terso yapacak bir adım atıyorlar. o yüzden sıkıntı yok öğreniriz, öğrenemezsem işten atarsınız gibi iddialı bir lafla terso yapmadan ama mesajı da vererek sonuçlandırıyorum bu tarz girişimleri :)


  • roket adam  (23.02.21 16:51:54) 
yok ya stres testi değil, adam sektörü ve işi bilmiyor.


  • gabe h coud  (23.02.21 17:03:13) 
iyi yapmışsın boşver.


  • lcha  (23.02.21 17:08:10) 
iyi yapmışsın, hak ediyor bazıları.

bana da salak bir ik'cı işle ilgili soru soramayınca annemin ve babamın işlerini sormuştu açfldfkjhkgh. sanki ilkokuldayız. "Meslekleri X, çok gerekli bir bilgiyse" dedim imalı imalı gülerek. :D
  • piremses  (23.02.21 17:17:46) 
ik'cıyım, iyi yapmışsınız :)

10 yıldan fazla tecrübem var, zaman zaman mecburen headhunterlar ile çalışmak zorunda kalıyorum, işini hakkıyla yapan 3 kişi sayamam. (bakın 3 firma demedim)
  • benaslinda  (23.02.21 17:30:39) 
İyi yapmışsın ya. Yaptığın işle ilgili en ufak bir bilgisi olmayan ikcılar da böyle aptal aptal yorumlar yapıyor.
Yıllar önce bir sanat projesi için görüşmeye gitmiştim ikcı bana oyun hamuru getirip bundan bişey yapabilir misiniz demişti ki ben sanatta yeterlilik almış bir insanım. :) Ben yaparım da siz hangi sıfatla değerlendirirsiniz onu bilemedim diyip kalkıp gitmiştim bu olay bana bunu hatırlattı. Ağzınıza sağlık ooh iyi olmuş.

  • suicides underground  (23.02.21 19:31:15) 
sizin standardınızı düşürmeye çalışmış ki az paraya ok deyin, farkı da cebe indirsin. (ilk sene şirkete değil headhunter a çalışırsınız. paranızı o öder)


  • sttc  (23.02.21 20:29:55) 
@suicides'in cevap efsaneymis :))

Iyi yapmissin+1
  • brkylmz  (23.02.21 22:25:34) 
Bugün teklif yapıldı :))) aahahahaa efsaaane. Öyle reddettim ki, bir teklif ancak bu kadar reddedilebilir.


  • gabe h coud  (04.03.21 21:10:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.