[]

Sigortanın 1 hafta geç başlaması

Selamlar herkese,

Çalıştığım işyeri koronadan kapandığı için bir ödenek alıyorum devletten. Mart ayında son kez alacağım. Şimdi de başka bir iş buldum. Piyasa durgun, baya mutluyum. Bu ödenek 9 martta yatacak.


Teklif aldığım işyerine sigortamın 9 marttan sonra başlamasını önersem nasıl olur? O ödeneğin son ayını da almak istiyorum. Şubat ayı için hak ettiğim kısmı martta alacağım. Olumsuz bir durum olur mu bunu talep edersem? Ödenek konusunu açmadan sadece 9 marttan sonra sigortamı başlatalım dicem.

Edit: 4 yıllık bir startup.

 
Bence iş yeri onu kabul etmez bi gün bile çalıştırsa sigortasını yaptırmak zorunlu ama başka sebeplerden 1 hafta işe geç başlayabileceğini söyle istersen bir de yıllık izin hakkın olmadığından şimdiden değerlendirsem felan gibi bişi söyleyebiilirsin


  • esinikaybetmiscorap.  (23.02.21 12:56:51) 
kurumsal bir şirketse kabul etmez ama ufak bi ofisse bence durumu anlatın dürüstçe, bu sebepten 9 martta başlatır mısınız deyin, bence kabul ederler. bizim ofis olsa kabul ederdi.


  • matilda  (23.02.21 12:57:01) 
İşveren çalışana "beni sigortasız çalıştırdılar" diye şikayet edecek kozu vermez. Kurumsal olsa da olmasa da böyle bir şeyi kabul edeceklerini sanmıyorum.


  • himmet dayi  (23.02.21 13:07:21) 
Olur olur


  • etna  (23.02.21 15:36:08) 
benim yanımda çalışacak olan kişi böyle bir şey söylese bunu dolandırıcılık gibi bir şey olarak görürüm. yanlış anlamayın, bunu çok normal gören insanlar var. ama devlet size çalışmıyorsunuz diye ödenek veriyor ve siz çalıştığınız halde gizleyip alacaksınız, ee hoş bi şey değil ki bu :) ve ben olsam reddettiğim gibi, bir olumsuz çentik atarım o kişi hakkında. "devlete acımayan yarın bi gün benim işyerimden de bi şeyler koparır" gibi bir düşüncem oluşur.

sadece sorduğunuz için söylüyorum, yoksa sizi yargılamak gibi bir düşüncem yok. yeni işiniz hayırlı olsun.
  • lovemyself  (23.02.21 16:26:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.