Regl gecikmesi

Merhaba herkese, normalde her ay tam zamanında regl olurum bu ay 2 hafta gecikti, hamile olmadığıma eminim önceden belirtiyim. Geçen gün kan değerlerime bakıldı hepsi normal, jinekologumdan randevuyu anca 2 hafta sonrasına alabildim. O yüzden sormak istedim nedeni ne olabilir diye. Gayet sağlıklı besleniyorum, vitamin takviyeleri alıyorum, 6 ayda bir kontrollerime gidiyorum. Bir tek hipotiroidim var düzenli ilaç kullanıyorum onun bi etkisi olabilir mi acaba?

Bir de baya su topladı vücudum, kilomda bir artış yok ama vücut ölçülerim arttı sanki regl öncesi dönem gibi geziyorum iki haftadır ama olmuyorum:/

Ayrıca regl olabilmek için şunu iç vs. diye bir öneriniz varsa da sevinirim.

civanpercemi cay yapip icebilirsiniz. sicak dus ve bir adet parol da ise yaradigi iddia ediliyor :) gecmis olsun

  • ala09  (20.02.21 17:08:00)
Civanperçemi +1

  • jalapeno  (20.02.21 17:47:06)
maydonoz suyu +1

ayrıca kekik suyu ve yeşil çay da işe yarıyor.
  • south park in kapusonlu uyesi  (20.02.21 20:14:36)
Çok teşekkürler öneriler için.Yeşil çay düzenli olarak içiyorum. Civanperçemi almaya gittim az önce bulamadım adaçayı da iyi geliyormuş galiba ondan aldım. Maydonoz suyunu da deneyeceğim.

  • carmenta  (20.02.21 21:24:46)
saçma sapan şeyler içmeyin. yorgunluk,sıkıntı,stres,üzüntü etkiler. illa ölüm kalım olması gerekmez,iş yetiştireceksindir falan fıstık... bazen de keyfi öyle istemiştir... 2 haftada bir şey yok .

  • tenekeadam  (20.02.21 22:28:47)
@tenekeadam Bu kadar kafaya takmamın sebebi 2 haftadır bütün pms belirtilerini gösteriyor olmam ( ağrı, şişkinlik, duygu değişimi vs. ) biran önce olup kurtulmak istiyorum.

  • carmenta  (20.02.21 22:46:12)
Hipotiroidi ile ilgili olabilir .ben öğrenciyim de mantık kuracağım sizin tiroid çalışmıyor eğer ilaçlar yeterli gelmemişse tsh ınız artıp tsh ın hcg ye benzerliği sebebiyle adet göremiyor olabilirsiniz bence önce endokrin randevusu alın.tahminim ilaç dozunuz yetersiz geliyor.

  • birdposing  (21.02.21 01:58:28)