tez danışmanı atanmazsa

yüksek lisans tez danışmanına konumu yazdığımda olumlu cevap vermişti ama sistemden onaylamadı hala, maile de cevap vermiyor. haftaya kadar danışman atanması gerekiyor, hoca hala cevap vermezse rastgele bir danışman mı atanır?

Okuldan okula, bolumden bolume degisiyordur sanirim. Bizde tez yoktu ama proje vardu, secmeyenler otomatik tek bir hocaya atanirdi. Add/drop'ta degistirmen istenirdi

  • fakyoras  (12.02.21 18:20:30)
Tez danışmanı belirleme sürecini yürüten kişiye sorarsanız daha net ve doğru bilgiye ulaşırsınız. Bizde hocanın dediğine göre eğer öğrencinin danışmanı güz döneminde atanmamışsa, bahar döneminde ders seçiminde zorluk yaşar. Danışmanı olan öğrenciler derslerini normal sürede alıp, kontenjan sorunu yaşamazken danışmanı olmayan öğrenci ise daha geç ders seçimi yapmak zorunda kalır. Çünkü ders seçimini onaylayacak kimse yok. Ama bahar döneminde tez danışmanı belirleme olduğunda o zaman hallolur.
Umarım sadece sistemde sorun yaşamışsınızdır. Bazen sisteme geç yükleniyor.

  • tulumba  (12.02.21 18:42:38)
Bölüm otomatik olarak kafasına göre tez danışmanı atayamaz. Sen de kafana göre istediğin kişiyi danışman atayamazsın, öncesinde görüşüp icazet alman gerekir. Ayrıca danışmanlık kotası var, onu doldurmuş bir hocayı atayamazsın mesela. İstediğin kişiden başka biri danışman atanır ve sonra değiştirmen gerekirse dilekçe falan vermen gerekiyor. Danışman değiştirmek de bence tatsız bir iş, o sebeple esas istediğin hocayı biraz dürtükle, onayını versin. Bence bu hocaya pazartesi falan bir mail atıp şu şu tarihe kadar onay vermiş olmanız lazım diye bi hatırlat. Belki aklından çıkmıştır.

  • buff  (12.02.21 19:28:29)