[]

mail.yandex spam sorunu

şirket mailini yandex üzerinden kullanıyoruz, yurtdışındaki kurumlara mail göndermeye çalışırken sıklıkla "This message does not have authentication information or fails to (rakam var burada) pass authentication checks" hatasını alıyorum. nadiren de olsa "this is likely an unsolicited mail" diye bir hata da alıyorum.

hadi büyük kurumların spam filtresi daha kuvvetli olsun. dümdüz şahsi bir gmail hesabına bile mail gönderirken bu hatayı alıp önemli bir mail olduğu için kendi şahsi adresimden göndermek durumunda kaldım. mesela şimdi bir mail gönderdim cc'ye patronu ekleyip gitmedi. cc'den kaldırıp yeniden gönderince gitti.

okuduğum kadarıyla zaten spam uyarısı almış hesapların daha sık karşısına çıkan bir uyarıymış ancak şirketin yurtdışı maili, ben kullanmaya başlamadan önce iç yazışmalar için en fazla 10 mail falan atılmıştır.

yaka silktim artık. var mı çözümünü bilen ve aptala anlatır gibi anlatacak olan? not: göndermeye çalıştığım maillerin %90'ında ek, link vs olmuyor.

 
yandex mail için spf ve dkim ayarlarını yaptınız mı? bundan olabilir sebebi.


  • roket adam  (10.02.21 13:51:40) 
@roket adam hocam dediğiniz şeyin ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok. kod falan yazmalı bir şey değildir umarım gerçekten zırcahilim çünkü. it'ciler sağolsunlar asla ilgilenmiyorlar bu mevzuyla


  • amugochi  (10.02.21 14:05:17) 
hocam it'ciler bakacak bu işe, ısrar edin. şu iki döküman iş görecektir:

yandex.com
yandex.com
  • roket adam  (10.02.21 14:13:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.