İzmir - Gaziemir ve Balçovada oturulabilecek semtler

doğma büyüme karşıyakalıyım ama işte şu son deprem mevzuları yüzünden balçova, gaziemir taraflarına yerleşmeyi düşünüyoruz. malum bütün uzmanlar karşıyaka bayraklı çok tehlikeli diyor. oturulabilecek semt derken karşıyakanın alaybeyini, bahçelievlerini kastediyorum. orta direk vatandaşın yaşadığı, birbirine karışmayan, güvenliği nispeten yüksek... tabi deprem için de sağlam zemin olmalı.

tavsiyeleri yazacak parmaklarınız şimdiden dert görmesin :)

gaziemir 9 eylül mahallesini tavsiye ederim, optimuma yakın. özellikle site içindeki daireler.

  • redeath  (09.02.21 15:59:02)
Gaziemir Emlakbank Konutları. Oturmuş, otopark, altyapı, fiber internet vs dertleri yok.

  • Ruprect  (09.02.21 16:24:17 ~ 18:22:10)
gaziemir emlakbank çevresi +1

  • false pretension  (09.02.21 17:46:56)
Emlakbank +1 fakat Altay tesislerinin çevresi yazın çok kalabalık oluyor rahatsız olabilirsiniz.

  • kanlakarisikyagmur  (09.02.21 20:21:19)
emlakbank konutlarının 2003 depreminde çok güzel çatladığını hatırlarım. hava teknik okullar lojmanları da o depremde epey hasar aldı. çok güzel hissettik 2003 depremini. depremden kaçıp da depreme tutulmayın yine.

bence sağlam olduğuna emin olduğunuz bir karşıyaka evi depremde problem çıkarmaz.

çok balçova istiyorsanız da izmir ekonomi üniversitesinin oralar hem merkezi yerler, hem de tepeüstü. benim hoşuma gitti.

------

not: bina, mevzinin tehlikesinden daha önemli.
  • rain when i die  (09.02.21 20:34:16)
teşekkür ederim bilgi veren herkese.

@rain when i die, ben de böyle bir durumdan şüpheleniyorum zaten. insanlar genel olarak yapı ne kadar "solid", sert, betonsu ise o kadar sağlam olduğunu düşünüyor ama betonda esneme payı da kullanılan malzeme ve inşa tekniği kadar önemli.

açıkçası aradığım sağlam zeminli bir yerde sağlam bir yapıda oturmak. izmir içindeki faylardan biri kırıldığında açıkçası karşıyaka ve çevresindeki alüvyonlu araziye kurulmuş yeni evlerin dahi sağlam hasar alması muhtemel gibime geliyor.
  • issiz karga  (11.02.21 19:08:55)