Sıkılaşmak

Arkadaşlar ben basitçe sıkılaşmak istiyorum ancak kaslarım belli bir seviyenin altında olduğu için genelde totom benimle gelmiyor. Yani belli bir düzeyde olsam gerisi gelecek zaten, bunu şöyle düşünün "yahu ne olacak günde 10 şınav çekeceksin" halbuki o kişi 1 tane bile çekemiyor veya çekememiş, ve bir süre sonra gözünde büyümüş de büyümüş, zihin bir anlam yüklüyor. Ve daha önce spora gittim, elin oğlu 3 ayda herkül oluyor, biz gidiyoruz daha baştan yok işte en az 4649409863 yıl şöyle şöyle yapman lazım falan diye yani şu an tek amacım sıkılaşmak, gerisini ben getiririm, olay aslında basitçe spor yapmak ancak bütün her şeyi dönüp dolaştırıp salona getiriyorlar veya 0943646983 tane farklı ingilizce isimli hareket, bakıyorsun basitçe "spor yap işte" demeye getirmiş yani kol açıp kapamaya şekilli bir isim vermişler, özetle bu işin "gerçekten" oluru nedir ne yapılmalıdır, teşekkür ediyorum.

Sıkılaşmak denen şey yağdan kilo verip kastan kilo almak. Sıkılaşmak diye değil de nasıl yağımı azaltırken kas kütlemi artırırım diye aramalısınız.

  • Tochinoshin  (31.01.21 19:03:34)
Günde 3 kez bir dakikalık planking yap

  • yarey  (31.01.21 19:15:12)
şimdi sıkılaşma demek şu demek, adam geliyor salona hani şu dalga geçtiğiniz "abi ayı gibi olmak istemiyorum şunun gibi olsam yeterli (brad pitti gösteriyor)" ve karşılığında gülünen tiplerin az bir şey haklılık payı var, veya "bölgesel zayıflama bir şey yoktur" diye 6048609 kere söylediğiniz tiplerin.
şöyle ki, yorumlarda bir arkadaş çok güzel ve pratik bir şekilde günde 3 kere 1 dklık plank yap diyor. bu basit ama çok güzel bir öneri, nasıl? şöyle ki zaten kimsenin öyle aman aman hacimli olayım derdi yok, adam fit durmak istiyor, kaslarını hissetmek istiyor, ben bugüne kadar hiç "kardeşim plank yap, karın kasların düzelir göbeği eritmese de o bölgeyi gerer en azından sarkmaz, vücudu tutan bir kastır, bele verilen yükü de azaltır" dediğini duymadım anca üstten üstten "bölgesel zayıflama diye bir şey yohhh, çalışacang başga yolu yohhh" bu yani bunu üstünüze alınmayın ama böyle yorumlar cevaplar görünce artık triggerlanıyorum soruda anlaşılamayacak ne var, adam kimyadaki gibi bir eşik enerjisini nasıl geçebilirim diyor, o eşik enerjisini geçse zaten gerisini kendi getirecek.

  • ckisc  (31.01.21 20:34:22)
Ben seni anlıyorum.
Sıkılaşmanın en güzel yolu reformer pilates, gitme şansın varsa buna git. Kaslarını güçlendirir, esnetir, ve incelirsin. Hem daha ince görünürsün hem de poşet taşırken, merdiven çıkarken daha yavaş yorulursun.
Reformer yapma şansın yoksa evde pilates yapabilirsin. İlla topla yapmana gerek yok, çoğu hareket topsuz yapılıyor. Zaten pilatesin asıl acı verici kısmı lastikle yapılan hareketlerde. Lastiği sonradan alırsın.
Bir de şu kadının evde egzersiz serisi var ben yapmıştım işe yaramıştı(tabi ki beslenmeme de dikkat ediyodum... ah ne günlerdi!) Bunlar için dumbell almalısın ama 1 ya da 2 kg olacak fazlası değil.
www.youtube.com
  • megalomaniac  (31.01.21 23:35:03)
Bu konuda anladığım kadarıyla öncelikli olarak beslenmeyi düzenlemek gerekiyor ama öyle haybeden bir düzenleme değil. Gerçekten kas yapmaya yönelik beslenme. Protein oranı yüksek, sağlıklı karbonhidrat be sebze olmalı. Bütünde bir öğünde besinlerin çoğu protein kalanı karbonhidrat ve sebze olmalı. İnternette bununla ilgili çok güzel tarifler var. Sağlıklı yağlardan zeytinyağı, Tereyağı, hindistan cevizi yağı tercih etmelisiniz. Kas oranının yükselmesi için hayatınızda alışkanlık haline gelmesi gerekiyor. Spor yaparken ağırlık kullanmak yağ yakımını hızlandırıyor fakat söylediğim gibi öncelik beslenme. Son zamanlarda favori sağlıklı yemeklerimden örnek vereyim. Tavuk suyuyla pişmiş yağsız sade kore pilavı( yağsız olsada çok lezzetli), döküm tavada köfte veya biftek(çok az yağda marine edilmiş dökümde yağsızda çocuk k güzel pişiyor), buharda pişmiş sebze veya turşu. Yanına tavuk suyuyla pişmiş kabak çorbası (yağ ilave edilmiyor, içine tavuk, soğan sarımsak koyuluyor). Bu menü hem yağ yakımını destekliyor hemde lezzetli. Kahvaltı içinde Tereyağında pişmiş omlet içine mantar ve kaşar peynir çok yakışıyor. Atıştırmalık olarakta tuzsuz taze yer fıstığı.

  • rapisa  (01.02.21 02:06:13)
Kabak çorbası bal kabağı bu arada içine pastırma ceya tavuk ilave edebilirsiniz çok sağlıklı ve lezzetli oluyor. Ayrıca pilav yerine humusta tercih edebilirsiniz. Tatlı olarakta internetten şekersiz meyve kullanılarak yapılan tarifler var ben onlardan yapıyorum. Bal kaymakta yiyorum bence glikozlu tatlılardan daha masum fakat kas yapımını baltalıyor :(

  • rapisa  (01.02.21 02:10:44)
Birde spor konusunda youtu.be da çok güzel videolar var. Ben buğçe kondakçı
ve chloe ting in kanallarındaki egzersizleri seviyorum. Bığçe ninkiler 10 dakika falan ben bazen bir tane bazen iki üç tane birleştirip yapıyırum. Fakat şuna dikkat etmek gerekiyor eğer egzersiz yaparken çok sıkılıp devam etmek için zorlarsam kendimi bir sonraki sefer içşmden yapmak gelmiyor. Fakat egzersiz yaparken bir süre sonra kendimi daha iyi hissediyorum. Vücudumuz dopamin salgılıyor ve yaptıkça yapasım geliyor. Bunun için doğru zamanda spor yapmak gerekir zorlamayla olmuyor. Kendiniz istediğinizde ve faydalarını gözlemlediğinizde kendiniz isteyeceksiniz zaten. Sporu eğlenceli hale getirmek için, kendime müzik listesi hazırlayıp müzik eşliğinde yanıma dambılları alıp yapıyorum. Mesela egzersiz yaparken bir hareketi yapmayı sevmiyorsam o hareket bitene kadar kendi bildiğim sevdiğim başka bir hareketi yapıyorum. Kendi ihtiyacınıza göre severek yapacağınız bir egzersiz programı bulup bir yerden başlayın bence. Yağ yakımı için ağırlık kullanmayı tavsiye ediyorlar fakat bence yürüyüşte, günlük aktivitelerin artması da etkili. Günde 10.000 adım ideal bence. Yaz aylarında bisiklet sürmek çok eğlenceli oluyor.

  • rapisa  (01.02.21 02:22:31)