Spor yapmak ve damarların belli olması

Ağırlık çalışınca damarlar belli olmaya başladı. Önce sağ şakağımda oldu sonra kaşımın üzerinden alnına kadar olan bir tanesi belli oldu. Şakaktaki çok dikkat çekmiyor da alnımdaki rahatsız ediyor. Artmaması için ne yapabilirim? Genelde zayıf insanlarda çok belli oluyor sanırım. Daha mı yağlı, karbonhidrat ağırlıklı beslensem?

Belli olduktan sonra öyle kalıyor mu, ayrıca yağlansan da alın bölgesini kurtarabileceğini sanmıyorum. Bazi anatomik özellikler diyelim. Pump olunca normal de öyle kalmaması lazım en azından alın bolgesi

  • olaylar olaylar  (31.01.21 14:50:40)
O yapısal bence.normalde de belli oluyordur ama kan akışı artınca belirginleşmiştir.
Vücuttaki ise yağ oranının az olmasıyla ilgili. İyi fitness yapan ve yağ oranı dusuk olanlarda kollar ve bacaklarda iri damarlar belli oluyor.

  • grid  (31.01.21 15:22:01)
Spordan sonra gün içinde de belli. Ya da kendimi zorlarken. Bağıra çağıra şarkı söyleyen insanın durumu gibi. Bir de yeni değilim sporda. 2011 sen beri ara ara yapıyorum. Ama ağustosta tekrar başladım yeni belli oldu alındaki.

  • nick bulamadim  (31.01.21 15:58:12)