maltepe/findikli mahallesi hakkinda

ne bilir ne dusunursunuz? sanirim bu hafta artik burda yasamaya baslayacagim. cok gommeyin ama ya:(

mecbur değilsen, sokakta kalmayacaksan uzak dur.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (25.01.21 16:44:41)
oha neden

  • pelovann  (25.01.21 16:58:54)
(bkz: fındıklı mahallesi) başlığı okumuşsunuzdur mutlaka.

uzun uzun yazacaktım ama vaktim yok, mecbur değilsen uzak dur ++
  • inheritance  (25.01.21 17:00:58)
Ulaşımı kolay , kirası ucuz , insanı eğitimsiz ama geçinelemeyecek gibi değil.
GüZel yer, biraz dişli birisi isen Anadolu yakasında yaşanabilecek f/p olarak en iyi mahalle.
3-4 haftaya benimde taşınmayı düşündüğüm bir dönem yaşadığım ve bir çok arkadaşımın yıllardır sorunsuz bir şekilde yaşadığı bir yer ayrıca.
Not:kadın değilsen
  • aids rakun  (25.01.21 17:40:49 ~ 17:43:35)
bostancı ya yakın olması münasebetiyle gayet iyi bir konumdadır diyebiliriz.
toplu ulaşım biraz sıkıntılı ama e5 e yakın bir yerlerde oturacaksanız oda önemli değil.
evden işe işten eve takılacaksanız olumlu-ama dışarı çıkayım kafe de oturayım.çiçek böcek insan göreyim diyorsan çok da tavsiy etmem.
  • jamswety  (25.01.21 17:41:36)
biraz da olsa pozitif yorum gormek rahatlatti... kadinim, home office calisiyorum zaten su sira. su an uskudar’in gobegindeyim de noluyo, bosuna 2000 basiyorum her ay, geregi yok. evin ici de iyi guzel, daha allahtan belami istemeyeyim bence ya

  • pelovann  (25.01.21 18:17:55)
Ekşi'deki başlığı okuyup kendinizi korkutmayın. En yakın arkadaşlarımdan biri yıllardır orada oturuyor, çok şıkıdım, mini elbiseli filan biridir. Hiç sıkıntı yaşamadı ama oranın çarşısının yakınlarında oturuyor, belki alakalıdır. Yokuşları ölümcül bi de bence. Onun dışında yukarıdaki arkadaşın dediği gibi f/p oranı en yüksek yerlerden biri şu anda.

Ha bi de inanılmaz bir park sorunu var, insanlar neredeyse birbirini öldürecek park meselesi yüzünden. Arabanız varsa bu da aklınızda olsun.
  • inawen  (25.01.21 18:56:59 ~ 18:57:52)
merhaba, arabam yok, dümdüz toplu taşıma kullanıyorum, ben yavuz sokak tarafındayım, caddeye baya yakın. arkadaşınız neresinde acaba?

  • pelovann  (25.01.21 19:17:08)
Sorunlu bir yer orası. Kültür ve eğitim seviyesi düşük bir yer biraz. Ama yaşadığınız apartman önemli derim. Ona göre değişiklik gösterecektir iyi mi kötü mü olacağı.

  • Cruyff  (25.01.21 19:22:00)
Fındıklı'da Yavuz Sokak bulamadı Google Maps, o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama arkadaşım Hancığlu Caddesi üzerinde, muhtarlığa yakın oturuyor.

  • inawen  (25.01.21 20:06:44)
Orada oturan arkadaşım var. Sık sık giderdim İstanbul'dayken. Yokuşlu yolları bezdirir, onun dışında bir sıkıntısı yok. Tabiî ki bir Moda falan değil ama meselâ "gece dışarı çıkma tinerciler pıçaklar" vs. diye kötülenecek bir durumu da kesinlikle yok. Üsküdar'ın birçok yerinden de iyidir kültürel yapısı.

  • istambul  (25.01.21 20:32:51)
Kentsel dönüşümle birlikte eski muhafazakar ağırlığı kalmadı. Yeni yapılan binalardan birinde rahatlıkla oturursunuz. Gece sakindir ama öyle iti köpeği tinercisi yoktur, temiz mahalledir. Kadıköy'e Üsküdar'a gitmesi çok kolaydır.

  • dougsampson  (25.01.21 21:38:34)