[]

Mühendislik - Staj - Tavsiye

Kardeşim odtü kimya mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. Bu sene sonu zorunlu stajı var. Kendisi, çalışma alanlarını görmek için zorunlu stajı beklemek istemiyor. 2 aylık yarı yıl tatilinde bir startup şirketinde gönüllü staj yapmak istiyor. Odtü teknokent’ten alanıyla ilgili şirketlere mail attı ama başka startup şirketlere nasıl ulaşacağını düşünüyor. Tavsiye verebileceğiniz, gönüllü staja sıcak bakan şirketler var mıdır? Teşekkür ederiz.
 
okul sigortayı karşılıyorsa bulur da diğer türlü zor. şirket masraf yapmaz istemez. bilkent ve hacettepedeki şirketlere de mail atabilir.


  • jelly bear  (24.01.21 21:35:56) 
Şuan zor yanı şirketlerin çoğu uzaktan çalışıyor. Bizim şirkette stajyerler gelmiyordu bile yazın. Şimdiki durum daha da kötü o yüzden şirketlerin çoğu bu riski almazlar diye düşünüyorum. Zorunlu stajı bulduysa o firmadan rica edebilir oryantasyon formatında olmasını rica edebilir.
Yukarıdaki arkadaşa ilaveten Ankara teknokentte biyosavunma adında bir bina orası denenebilir ayrıca.

  • spacevan  (24.01.21 22:02:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.