PC başında kullanılabilecek farklı gözlükler nelerdir? Baş ağrısı yapıyor:(

Merhabalar

Bir programcı olarak, evden çalışmada hem çalışırken, hem de mesai sonrası yine ekrana baktığım için gözlerim iyice ağrımaya başladı son zamanlarda, gördüğüm yayın yapan insanlar bir çeşit renkli gözlük falan kullanıyorlar, bizdeki dinlendirici işlevinin bir üstü gibi sanki.

Nedir bunlar tam olarak? İlla gözlükçüden mi temin etmeliyim bunları? Özel sağlık karşılar mı acaba?

mavi filtreli gözlük olabilir mi?

benim gözümde de ışık hassasiyeti varmış. doktor sıfır numara mavi filtreli gözlük yaptır kullan dedi.

gözlükçü hariç nereden temin edeceksiniz bilemedim, internette filan da var gerçi ama.

özel sağlık sigortanızın kapsamını bilemiyorum. sgk 40 tl filan karşılıyor reçete edilirse. ettirmeden de direkt gidip alınabilir ama.
  • elorelia  (22.01.21 14:26:56)
mavi ışık filtreli gözlüğü sakın kafanıza göre almayın. ben o hatayı yaptım ve o mavi filtreli gözlüğü her takışımda 10-15 dk sonra başım şiddetli şekilde ağrıdı. o yüzden bence bir göz doktoruna gidin ve durumunuzu anlatın. eğer gözünüzde bir sorun var ise zaten numaralı gözlük almanıza yarayan reçete yazıyor. o reçete ile gidip gözlük aldığınızda zaten gözünüzü yormayacak şekilde mavi filtre de ekliyor cama gözlükçüler. öyle yapınca inanılmaz rahatladım.

bu arada eğer doktor reçete olarak yazdığında sigortanız belli bir kısmını karşılıyor.
  • amandil  (22.01.21 14:35:10 ~ 14:35:56)
hocam monitorlerin paneli va veya tn mi? oyle ise led ips'e gecersen rahat edersin diye dussunuyorum. benim ikinci monitorum tn panel ve 10dkdan fazla bakinca gozume bir seyler oluyor

  • nibba  (22.01.21 15:54:49)