Köpek kaka yiyor?

ne yapabiliriz? kedi kopek tavuk at ayırt etmiyor. lezzetli yutuyor

Dikkat edeceksiniz köpek kedi kakası yemeyi çok sever maalesef. Veterinere sorunca yedirtmeyin diyorlar :D

~Arkadaşım yetişkin köpek ve kedi bakıyordu aynı ev içerisinde veterinere sorarken kulak misafiri olmuştum. Ama köpek gayet yetişkindi yani.
  • hedep  (21.01.21 13:05:51 ~ 15:26:09)
bahçede kedi dolu. büyüyünce bırakır mı?

  • gameofannen  (21.01.21 13:58:06)
karaciğer sorununa işaret edebilir.
eğer sağlık sorunu yoksa, olmadığından eminseniz terbiye etmeniz lazım.
davranış bozukluğu.

üstelik kedilerin dışkılarında parazit olma ihtimali çok yüksek.
sağlığı için de tehlikeli bir durum yani.
önüne geçmek için eğitmeniz lazım.
  • blatta hiberna  (21.01.21 14:01:52)
İnsa yavrularının da herşeyi ağzına atma yeme eğilimi var, benzeridir belki de :)

Yavru köpekler her şeyi yeme kemirme eğiliminde oluyor genelde, 10-12 aylık olan büyük ırklarda bile gördüm.

Yetişkin bazı köpeklerde kendini hayvan tezeğine sürme huyu da oluyor mesela, nerde taze tezek var gidip yuvarlanıyor.

Büyük ihtimal büyüyünce geçer, ama siz terbiye etmeye ve yaptığında tepki verip kızmaya devam edin. Yaptığının yanlış olduğunu anlayacaktır bir süre sonra.
  • John Bloor  (21.01.21 14:30:26)
Pica diye bir durum varmış ama sanırım o sırf kaka değil yenmeyecek her şeyi yeme ile alakalı davranış bozukluğu.

  • wild honey suckle  (21.01.21 15:32:01)
Olur öyle. Hiçbir sağlık sorunu olmayabilir de, yediği mamadaki lif azlığından ya da yaşadığı alanı temiz tutma ihtiyacından da olabilir. Kedi ve köpeğinkini yiyorsa iç parazit temizliğini aksatmayın. Bırak komutunu öğretin, bırakınca harika bir ödül maması verin. Başka türlü, özellikle aşırı tepki vererek daha da çekici hale getirmeyin.

  • buf-e kür  (21.01.21 16:04:39 ~ 16:05:39)
ödül maması denedik hiç tepki vermiyor.

  • gameofannen  (21.01.21 19:36:22)