Ankara Anlaşması - business plan ve bir kaç şey hakkında sorular

Başvurumu yaptım, haftaya parmak izi için randevum var. Evrakları toplarlıyorum hala, business plan da kendim yazdım bazı sorularım var.

- Business plan'da işi güzelce detaylıca anlatıyoruz falan ama bunun gizliliğini nasıl temin edicez? Sanki bir örnekte en başta bir secrecy agreement görmüştüm bulamadım tekrar. Deneyimi olan var mı bu konuda acaba?

- Business plan'da ürünlerin olduğu sayfaları broşür gibi renkli hazırladım, dümdüz beyaz sayfada sadece görsel olacak şekilde mi yapsam?

- Bir de yakın bir eski patronumdan da referans mektubu koyuyorum ama ingilizcesini falan da ben yazdım. Referans verdiğim kişiyi arıyorlar mı? Konuyu biliyor ama konuşamaz muhtemelen, bu mektubu hiç koymasam mı?

Bilenler, deneyimi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.

1- genelde o dediginiz seyi yazip birakiyorlar, onun disinda home office kisisel verilerin gizliligi baglaminda ne vaadediyor bilmiyorum acikcasi.

2- gorsel olarak en guzel gozukeni koyun derim. bu is plani resmi evrak degil, ve karsinizdaki memurun is plani hakkinda 0 bilgiye sahip oldugunu varsaymaniz sizin faydaniza. o yuzden 5 yasindaki birine anlatir gibi anlatin her seyi.

3- mulakatta kesin turkce-ingilizce secenegi sunuyorlar, referanslari ararlarsa da o secenegi sunarlar diye dusunuyorum. ama kuvvetli is planinin referanslarini genelde aramiyorlar.
  • icim urperiyor  (18.01.21 18:33:24)
@icim urperiyor Türkçe seçenek olduğunu bilmiyordum, teşekkür ederim.

  • cell_in  (18.01.21 18:38:48)
2017'de yazdim business plan ve kabul aldim. gizlilikten kastin nedir bilmiyorum, ben 24 sayfalik bi plan verdim. icinde ne is yapacagim, nerede yapacagim, neden benim digerlerimden farkli oldugum, rakiplerle nasil rekabet edecegim, ucretlendirme, piyasa ucretlendirmesi, ilk yil kar zarar tablosu koymustum.

urunlerim diye bir sayfam yoktu hizmet sattigim icin. herseyi duz a4 uzerine yzdim

ben 3 referans mektubu verdim, hic biri aranmadi. ama 12 mektup verip hepsi aranan arkadasim da var. bence basvuruda bi gariplik hissedince yapiyor olabilirler, tam sebebini bilemiyorum.

referans mektubu, banka dokumleri, business plan, basvuru dosyasinin icine giren her kelime ingilizceydi. basvurun turkiye'de incelenmiyor, ingiltere'de sheffield'de inceleniyor. bu yuzden icine turkce hic birsey koymani tavsiye etmem.
  • try again fail again fail better  (18.01.21 19:13:29)
@try again fail again fail better yanıt için teşekkür ederim. Dosyamdaki her şey İngilizce, referansımı ararlarsa Türkçe konuşma seçeneği olabilirmiş o nedenle öyle yazdım :) benim de 3 referansım var yeterli olur sanıyorum bakalım.

  • cell_in  (18.01.21 19:16:44)
konudan bağımsız ankara anlaşması bitmedi mi ?

  • garavel  (18.01.21 22:43:29)
@tangoalfa yanit icin tesekkur ederim. Yeni bir icat, patent degil ama sonucta ticaretini yapacagim urun grubunun karliligini, detaylarini falan anlatiyorum. CV uyumu, sermaye vb tamamen uygun. Vize onayini almissiniz ne guzel :)

  • cell_in  (19.01.21 08:42:24)