[]

görüşmeyi kaydetmezken düzgün konuşulamayan telefon

daha önce benzer bir durumla karşılaşan ve çözebilen var mı?
varsayılan dialer ile de google dialer ile de denedim
carrier services yüklüyken de değilken de denedim bişey farketmiyor...

ne zaman bi call recorder kullanırsam görüşme sorunsuz, ama kayıt uygulaması yokken veya devre dışıyken seste kesilmeler oluyor sık sık. konuşulmuyor. ne karşı taraf beni duyabiliyor ne ben karşı tarafı duyabiliyorum. speaker'a alırsam yine düzgün konuşuluyor ama ahizeden görüşülmüyor. mecburen arkaplanda hep call recorder çalıştırmam ve her görüşmeyi kaydetmem gerekiyor konuşabilmek için.

teknik olarak çok şarj harcamıyor veya bir sorun yaratmıyor ama çok az da olsa batarya kullanımını arttıracak bir durum sonuçta. bir de yasal olarak görüşmeleri kaydetmek biraz sakıncalı sanırım? 1 günde otomatik silme özelliği var silerim ama kayıtları hiç almama opsiyonum yok.

sebep ne olabilir sizce? temiz kurulum da denedim. bu romu bu telefonda kullanan başka kimse benzer bir sorunla karşılaşmamış.

 
Ahize mikrofonu bozuk olup video mikrofonu düzgün çalışıyordur sanırım. 2 tane mikrofon vardır diye tahmin ettim :D


  • glamdr1ng  (17.01.21 12:33:36) 
glamdr1ng görüşme kaydından bahsediyorum video veya normal ses kaydı değil. yine ses ahizeden gidiyor kayda alırken. ve diğer romlarda veya stock romda böyle bir sorun yok. zaten karşıdan gelen ses de kesiliyor, sadece benim sesim değil.

4 seçeneğim var:
stock rom, stabil ama android 6'da kalan artık kullanışlı olmayan en kötü seçenek. tonla bloatware var. artık bazı uygulamalar da marshmallow desteklemiyor. en basitinden recents tuşuna iki kere basında önceki uygulamaya geçme bile yok çok sık kullanıp alıştığım bir gesture. xposed filan kurup modülle halledilebiliyor ancak bu durumda da safetynet'e takılıyor.
aex pie, android 9, genel olarak stabil ve bu görüşme sorunu yok ama h264 hardware acceleration bozuk bu da bazı şeylerin çalışmasına engel, performans sorunları ve pil tüketimini arttırma gibi etkileri var. kullanıma pek uygun değil.
groovy nougat, en stabil rom bu, herhangi bir bug yok, güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyor ve stock nougat üstüne yeni özellikler de var yani kullanılabilir bir rom ama pie rom varken kullanmak istemiyorum pek. arayüz çok eski geliyor modern değil.
rr pie, bu da bu sorunu yaşadığım rom, başka bir sorunla karşılaşmadım henüz. görüşmeleri kaydetmek için de hiç bildirim vs. çıkarmayan arkaplanda kendi halinde çalışıp beni uğraştırmayan bi uygulama buldum. böyle kullanacağım muhtemelen. başka bir sorun çıkarsa bahsettiğim nougat roma geçeceğim artık.
  • konetsu  (17.01.21 12:49:30 ~ 12:51:46) 
biraz daha test edince onayladım ki ekran kapandığında kesiliyor ses. kulağıma yaklaştırmaz, yakınlık sensörünü devreye sokmazsam seste kesilme olmuyor.
ama görüşme kayıttayken ekran kapansa da sorun olmuyor. yine aynı şekilde handsfree modda da sorun olmuyor. cihaz şarj olurken de sorun olmuyor. ama normal şartlarda görüşmeyi kaydetmezken telefon da şarjda değilse ahizeden konuşulmuyor.

  • konetsu  (20.01.21 00:03:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.