[]

bu sahtekarlık değil mi? uçuş olmadığı halde bilet satmak?

airbaltic'in sitesinde şöyle bir şey yazıyor,

"We are closely following the latest information and recommendations of the Latvian Centre for Disease Prevention and Control (in Latvian – Slimību profilakses un kontroles centrs – SPKC) and cancel flights to countries where the cumulative number of Covid-19 cases per 100,000 inhabitants for last 14 days exceeds the average European Union, the European Economic Area, Switzerland and the United Kingdom level twice."

bahsettikleri listede avrupa birliği ortalamasının iki katı 900'e yakın. litvanya ise 1100'den fazla. bu liste cuma günleri yayınlanıyor, kural ise pazartesi günü uygulamaya koyuluyor. yani şu an normal şartlarda riga'dan litvanya'nın hiçbir şehrine uçuş olmamalı buna göre ("Restrictions published on this page applies to direct flights that are operated from Riga" diye de belirtilmiş) ama bilet baktığımda iki gün sonrasından itibaren her gün uçuş görünüyor.

bunlar aynı haltı eylül'de de yiyordu. bakıyorsun amsterdam-riga uçuşu var. bilet satıyorlar. tak uçuşun olduğu gün pat diye iptal ediyorlar.

uyguladıkları kurallar sitede açıkça yazıyor. sistem belli. madem öyle neden bilet satıyorlar bu uçuşlara bunlar? yaptıkları yasal mı, nasıl bir açıklaması var?

"e yazmışlar zaten daha ne yapsınlar" diyebilirsiniz ama benim gibi detay hastası olmayan çoğu "normal" insanın rahatlıkla gözden kaçırabileceği bir şey bu. yolcu siteye girer, biletini alır, işine bakar. bilet satılıyorsa uçuş olduğunu düşünmesi normal değil mi?

neden böyle şeyler yabılıyor?

 
Sahtekarlik evet ve paraya ihtiyaclari oldugu icin. Ne yapilir bilmiyorum.

Pegasus benim ucagimi iptal ettikten sonra 3 gun daha ayni ucaga bilet satti mesela.
  • kuehles blondes  (14.01.21 01:31:33) 
yasalardaki açıkları kullanıp senden aldığı parayı kullanarak nakit akışını düzenliyor, sana da parayı biraz uğraştırdıktan sonra 2-3 ay sonra geri veriyor, mis gibi faizsiz kredi.

etik olarak sahtekarlık ama yasal olarak problem yok.
  • zikardo  (14.01.21 03:01:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.