Mal Komşu

Başlık çok basit. Fazlasına gerek yok gerçi. Bu saatte beşik sallama sesine benzer bir ses geliyor. Spor aletine biniyor olabilir. Tam anlayamadım. Şimdi böyle bir malın kapısına çıkmaya ne gerek var? Zaten mal olmasa bu saatte öyle ses çıkarmaması gerektiğini bilmiyorlar mı?

İyilikle söyle filan demeyin ya ne olur. Bu mallar laftan anlasa bu saatte öyle ses çıkarmaz. Bunlar var ve bir de yan komşu gelecek yakında. Tam problem olacak gibiler. Kalabalık olacaklar. Beklemek lazım, belki iyi çıkarlar ama aynı binada oturan akrabalarından onların da nasıl olacaklarını tahmin ediyorum. Belki yanılırım.

Nasıl çıldırmadan duruyorsunuz??

Tavana veya duvara vur. Essek degilse anlar. Essekse gecmis olsun diyorum.

  • pass  (14.01.21 00:40:45)
git aşağıdan şalterini indir. şaltere de çiğnenmiş sakız yapıştır.

  • NightBringer  (14.01.21 00:43:19)
Çıldırmadan duramıyoruz.

Ben artık bunlar ses yapmasa da ses duymaya başladım, baya bildiğin deliriyorum yani. Laftan sözden anlamıyor bu hayvanlar. Cinnet geçirmeme çok ciddiyim ramak kaldı, gidip çoluklarının çocuklarının boğazlarını kesicem, bitti gitti.

Benim allahın belası üst komşum da beni yöneticiye şikayet etmiş, alttan tavana vuruyor polise şikayet edicem diye. Yüzsüzlüğe bakar mısın? Hem suçlu hem güçlü.

Valla bu komşu işi yani inanılmaz bir belaymış, hayatımın şu noktasına kadar anlamamıştım. Çeken herkese sabır diliyorum.
  • buff  (14.01.21 00:46:17)
bizim altta bir dede var. her gece 4.30'da televizyonu açıyor, kulağı da duymuyor. kafa da gidik hafiften. öldürme planları yapıyorum ama gerçekleştiremiyorum. bir şey de denmiyor adam çok yaşlı. sabrediyorum, gerekirse oda değiştiriyorum.

  • anarsika  (14.01.21 01:03:19)
Böyle insanlar gürültü bağımlısı olmuş ya da çok tuhaf kişilikte insanlar. Laf anlatman mümkün değil. Çözüm kaçmak oradan. Masraf olacaktır ama en azından delirmezsin.

  • kickboxer  (14.01.21 01:10:21)
Biraz fazlaca olumsuz odaklı birisin gibi, evet dediğin şey de az gıcık değil ama gelecek komşularla ilgili beklentinin olumsuz olması tuhaf... keşke hiç tanımadığın insanlar hakkında önce olumlu düşünsen ve olumlu davransan... belki canın başka şeylere de sıkkındır hepsi birden üstüne gelmiştir...

  • 1bir1bir1  (14.01.21 01:21:58)
Bazı insanlar farkında olmuyor sanırım bizim komşu da yazın gece 2de bağırarak penceremin önüne masasını sandalyesini koyup arkadaşlarıyla sohbet ediyordu. Ben uyardım birkaç kere söyleyince dikkat ediyorlar ertesi gün aynı terane. Sizin yetinizde olsam sopayla tavana vururdum

  • rapisa  (14.01.21 02:05:23)
Birkaç kere vurdum şemsiye ile :d Vuracak başka bir şey bulamadım.

Ben vurdum diye değil, 15 dk kadar sonra durdu. Bugün daha yoğun geldi gürültü. Normalde aynı ses daha 'inceden' ve gürültüsüz bir şekilde geliyordu(Beşik sallanması gibi bir ses bu) Bebekleri filan yok bu arada ki olsa bile öyle bir sallama olmaz :d

İlla canımız mı sıkılsın anlamıyorum ki ya. Polise desen bir taraflarına takmayacaklar. İş yine vatandaşa kalıyor.
  • bitchesaintshit  (14.01.21 02:30:25)
Karantina boyunca çıldırıp huzuru kulak tıkaclarında buldum ben. Piyasadaki bir sürü kulak tıkacını da denemiş biri olarak moldex marka öneririm. Polisi arama konusunda da çekimser olmayın bence, arayınca insan bi rahatlıyor iyi oluyor. Bu sene gürültü şikayetleri çok artmış, cezasını filan da arttırmışlar. Ne zaman arasak geldi sanıyorum bu yıl.

  • turk kizi  (14.01.21 05:58:04)
gece boyunca saat 12'den sonra tüm evi çektire çektire süpürdü ruh hastası komşum. koca koltuklar oynadı yerinden. en son artık tepemizdeyken (sanırım onların yatak odası değil de oturma odası gibi kullanıyor" bir sürü berjer çekme sesi, sehpaya çarpma sesi derken delirdik artık. öyle ses geliyor ki gecenin sessizliğinde çıkıp cidden yüzünü vakumlayacaktım makineyle. yani anlamıyorum kadın bildiğim kadarıyla ev kadını ve gece 12'de aniden tüm evi eşya çeke çeke süpürmenin gerekçesi ne olabilir. eşim duvarı inletti vura vura hayır alt komşuya yan komşuya yazık bizim vurma sesimiz de onlara gidiyor yani. biraz daha süpürdü sonra kapattı gerzo.

  • wild honey suckle  (14.01.21 09:37:51)