Beyaz eşyalarda su haznesi

Önsöz: Evde aylardır musluk sineği (sink fly,drain fly) denen iblislerden var. Giderlerden geliyorlar diye defalarca hem doğal hem kimysal giderleri temizledim ama yok olmadılar. Kapının camın boşluğundan geliyolar heralde diyip öldürmeye devam ettim. Son 1-2 haftadır sayılar korkunç bi şekilde arttığı için biraz daha detaylı inceleme yaptım, daha önce buraya da sormuştum klimadan girebilir mi diye (www.eksiduyuru.com). İnternette de giremez falan diye okuyunca kurcalamamıştım. Dün hadi bakayım diye çıktım tavana klimanın ön kapağını bir açtım içi ölü sinek dolu + bir o kadar da canlısı vardı. Dedim demek buymuş, teknik servisle iletişime geçtik, borularda değil de su haznesi var oraya yuva yapmışlardır orası temizlenmeli dediler. Şimdi önümüzdeki günlerde gelecekler temizleyeceğiz bakalım.

Asıl sorum da şu; bu arada mutfak tezgahının altında ve buzdolabının yanında ufak bir boşluk var orda da çok oluyor benim de kafama takıldı acaba bulaşık ve çamaşır makinasinin altında ve buzdolabının da altında benzer su haznesi var mıdır diye. Var mı? Nasıl ulaşılır? Teşekkürler

Not: su haznesi dediğim yoğuşan suyun biriktiği bir hazne anladığım kadarıyla.

Buzdolabanızın arkadında motorun hemen üstüne oturtulmuş bir su haznesi vardır, defrost sırasında oluşan su bu kapta bşrikir ve motor ısısı ile buharlaşır.

  • delikedidilimiyedi  (14.01.21 00:33:53)
Buzdolabı ankastre yav sökmeden de ulaşamıyorum anladığım kadarıyla...

  • mirafiori  (14.01.21 01:26:32)