[]

Wireless'a bağlananları nasıl görürüm? (modem arayüzü hariç)

birkaç yazılım var sanırım bununla ilgili ancak ne kadar güvenilir bir tehlikesi var mıdır emin olamadım size de sormak istedim.
neden modem arayüzünden yapmıyorum çünkü şifresini unuttum, reset atmak da istemiyorum çünkü şu an kimler bağlı görmek istiyorum ciddi şekilde.

bir de bu davranışın hukuki bir yaptırımı yok mu? (wireless ağına 3. parti uygulamalarla sızılması) bu düpedüz hırsızlık, özel mülkiyete sızma vs bi olay değil mi? bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunulamaz mı merak ediyorum

 
en basit yoluyla, bilgisayarına bi network scanner tarzı bi araç kurun. bulunduğunuz kablosuz networkü pingleyin. sonuç olarak modeme kablo takılı ise bile bunu bilirsiniz. bağlı olduğunu düşündüğünüzden daha fazla ip adresi yanıt verirse bi numara var demektir.

örneğin, ev ağınız -> 192.168.1.0/24 olsun. bunu pingleyin, cevaba göre ilerleyin.

evet wireless ağı kaçak kullanmak suçtur, ama kimin girdiğini nereden bulacaksınız ki? sizin elinizde olsa olsa bir mac adresi olur, o da işinize yaramaz. en azından böyle bi olayı kovuşturmazlar, ciddi bi suç işlenmediği müddetçe.

bu arada kendi kablosuz ağınızın güvenliğinden de siz sorumlusunuz.
  • kobretti  (13.01.21 20:41:26) 
android veya ios'ta fing veya wifiman uygulamasıyla aynı modeme bağlı cihazları görebilirsiniz.


  • gkhncnzdgn  (13.01.21 20:53:06) 
Yazılım indirmeden bakmak istiyorsan öğrenmen gereken şu kullandığın cihazdan arp tablosuna nasıl bakılır, zaten indireceğin programlarda bunu otomatik yapar. Aynı ağa bağlı cihazların mac ve ip adreslerini görebilirsin.


  • mirty  (14.01.21 09:03:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.