[]

köpekler kendilerini seven insanları anlar mı?

arkadaşlar saçma olacak ama sormak istiyorum. geçen gün apartmanın önünde köpek gördüm alt esnafa sordum yeni mi diye. köpekleri severim sokak hayvanı cana yakınsa çekinmem sevmekte. ama ilk defa gördüğüm için yaklaşmamıştım ona. bu sabah sokakta 5-6 kişi vardık dolmuş beklerken yanıma gelip kendini sevdirmek istedi sürekli göz teması kuruyor bu çocuk. köpekler akıllı hayvan ok ama gerçekten kendilerini seven insanları aurasından mı tanıyor ? o kadar insan varken benim yanıma gelip sevilmek istemesi çok ilginç geldi.
 
Köpeği bilmiyorum ama kediler kesinlikle anlıyor. Farklı yer ve zamanlarda farklı kediler birsürü kişinin arasında benim kucağıma gelir hep, bir de kedici bir arkadaşım var ona gidiyorlar. Sevmeyenlerden de uzak duruyorlar.


  • pati  (13.01.21 11:26:55) 
köpekler insanlardaki bazı hastalıkları kokusundan anlayarak teşhis edebiliyor, bir belgeselde köpek sahibi sara nöbeti geçirmeden hemen önce deniz kenarından kıyıya doğru çekmeye çalıştığını falan anlatıyordu.

muhtemelen iyi niyetin yada korkunun kokusunu alıyorlar.
  • Sir Anthony Hopkins  (13.01.21 12:11:45) 
Ya sizinki anlamamıştır, denk gelmiştir falan demiyorum ama köpekler de insanlar gibi, zeki olanı var keriz olanı var, bi genelleme yapmak güç bence. Yanıma gelirse oynarım.


  • plutongezegendegilmi  (13.01.21 12:33:50) 
Hayvanlarin duygulari yoktur, kosullandiklari seyi yaparlar. Yani sevildikleri icin degil, alistiklari kucaga giderler.


  • Avoiding The Puddle  (13.01.21 13:16:22) 
kesinlikle inanıyorum buna. gecen dağ başında bir kangal kırması bay bi otomobilimi takip etti, indiğimde kendini sevdirdi. o kadar üzüldüm ki yanımda ona verebilecek bir şey olmadığı için. sanırım bagajda bi miktar kedi ve köpek maması bulundurmalıyım.


  • trejemu  (13.01.21 14:08:12) 
Kopekler insan vucut dili okumakta cok basarililar. O yuzden mesela kopek korku hissedince saldirganlasiyor ve korkan kisi korkusunun hakli temellere dayandigini gorup daha da korkuyor gibi toksik donguler olusabiliyor.

Ne zaman ki kopek korkumu yendim, kopekler bana genelde sevgi ile yaklastilar.
  • cleric  (13.01.21 15:11:31) 
bi gün rott köpeğimle sahilde çimlerde suriyeli gibi güneşlenirken ben denizi izliyordum köpeğim de dili dışarda bir şekilde sağa sola bakıyordu. etraftan bir sürü patenli, bisikletli tempolu koşan insan geçmesine rağmen bizim oğlan bize doğru normal şekilde yürüyen 3 dane çelimsiz dırzoya kilitlendi. çocuklar bana doğru yaklaşınca bizimkisi nefesini tuttu ordan anladım saldıracağını. Elemanlar uzaktan ateş var mı diye sordunca köpek üzerlerine fırladı. bizimkisinin bugüne kadar gereksiz yere insana saldırdığını görmemiştim.

yani evet, benim tecrübelerime göre anlıyorlar.

+ plutongezegendegilmi
  • plastic_angel  (13.01.21 15:15:41 ~ 15:16:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.