Güneş gözlüğü

Yaz kış demeden güneş gözlüğü kullanan var mı? Bir tane güneş gözlüğü almak istiyorum. Güneş gözlüğü bana havalı geliyor. Alışırsam yazın her dışarı çıktığımda kullanım diye düşünüyorum. Ama fiyatlar da az değil. O paraya koyun alınır diyor içimdeki ses. Sizce bu bir heves mi yoksa bir kere güneş gözlüğü kullanınca hep kullanılıyor mu? Daha önce güneş gözlüğü kullanmadım. Aldıktan 2, 3 gün sonra bir yere atmak istemediğim için yorumları merak ettim. Teşekkür ederim.

Işığa hassasiyeti olanlar için heves değil yaz kış kullanılır aksesuardan çok zaruri ihtiyaç

  • berkan11  (10.01.21 19:24:14)
1000 lira verirsen kullanırsın boşa gitmesin diye.

  • Tochinoshin  (10.01.21 19:25:36)
Gunes gozlugu super bir icat.
Bir suru fiyat araliginda var, illa rayban olmasina gerek yok. Iyi, guvenilir biz gozlukcuden alindiktab sonra sorun yok.
Bir kere surekli kas catmaktan kurtuluyor insan. Sirf gunes gozlugu sebepli lens takmaya gecmistim 2007de :D
  • kuehles blondes  (10.01.21 19:25:45)
Yazın neredeyse markete giderken bile takıyorum. Işık hassasiyetim var. Utanmasam bilgisayara bakarken bile takardım. Bi ihtiyac olduğunu düşünüyorum. Ama tutup da raybana bin tele vermem şu dönemde.

  • elorelia  (10.01.21 19:28:47 ~ 19:29:15)
Benim gözlerim çok hassas güneşe karşı. Yazın zaten gözlüksüz evden dışarı adım atmıyorum ve kışın da hava çok kapalı olmadığı sürece kullanıyorum.

  • ms brownstone  (10.01.21 19:43:54)
Gunes gozlugu sebepli lense gecmeye benden de +1 :D

  • invictae  (10.01.21 19:56:12)
@invictae, güneş gözlüğü ve lens ilişkisi nedir? Olaya bayağı yabancıyım.

  • dissendium  (10.01.21 20:03:44)
Gozluk takarken ustune bir de ekstra gunes gozlugu takamiyorsun.

Numarali gunes gozlugu yaptirsan tek gozluge bagimlisin. Ama gunes gozlukleri bir ihtiyac olmasinin yanisira (bence ihtiyac yani) ayni zamanda bir aksesuar da. Benim bircok gunes gozlugum var, e lens takinca gozlukten kurtulunuyor ve istedigin gunes gozlugunu takabiliyorsun.
  • kuehles blondes  (10.01.21 21:25:12)
Ilk defa kullanir miyim diye bakiyorsaniz dogrudan 600-1000 tl bandina cikmamanizi oneririm. atasunun ucuz modellerinden veya bilmedigim diger gozluk markalarindan 150-200tlye bir gunes gozlugu alin. deneyin kullanin. su aralar cok disari cikiyor musunuz bilmiyorum bunu test etmek icin gunesli havalar, bahar ve yaz mevsiminde disarda vakit gecirdiginiz zamanlar deneyin hani mesela yaniniza almayi cokca unutur musunuz yoksa cuzdan kadar gerekli mi?
sonra kis aylari da kusur kalsin diye dusunuyorum. severseniz iyi bi markaya yatirim yapabilirsiniz ^.^

  • ala09  (10.01.21 21:37:30)