[]

Spordan önce bir şeyler atıştırmak

12.30’da sağlık bir kahvaltı yapıyorum. 18.30’da da dikkat edebildiğim kadarıyla akşam yemeğimi yiyorum. Gün ortasında spora başlamadan önce kendimi biraz güçsüz hissettiğim oluyor. Böyle hissettiğim zamanlarda üç dört tane fındık veya fıstık ya da bir küçük muz veya mandalina yiyip başlıyorum spora. Bu spordan aldığım verimi düşürür mü? Aynısını spor esnasında su içmek için de soruyorum.
 
Yoo aksine spor oncesi guc icin iyi olur. Benim hocam da ara ogun olarak muz, kuruyemis, yulafli bir seyler veya probiyotik yogurtlu seyler veriyor. Aksine kuvvet calisanlar icin faydali antrenmani cikarabilmek icin.
Spor esnasinda su iciliyor yaa, helak oluyor insan

  • mor oje  (09.01.21 19:14:13) 
Yapan çok vardır ama çok doğru değil. Spordan 2, 3 saat önce yemek yenmesi daha iyi. En kötü 1 saat önce yemek yemeniz daha uygun. Spora başlamadan 15 dakika önce yiyorsanız spor rahat olmayabilir. Sonuçta yediğiniz şey sindiriliyor. Ayrıca muz mantıklı gözükse de mantıklı değil çünkü muz lifli bir yiyecek. Sporda ara verince su içilebilir ama onu da çok abartmamak lazım. Gidip de bir şişe su içerseniz yine rahat bir spor olmaz.


  • dissendium  (09.01.21 19:54:50) 
spor öncesi muz yoğurt falan yerseniz salonun ortasında kusarsınız bi gün. en az 2 saat önce bir şey yememenizi tavsiye ederim.


  • nahtoderfahrung  (09.01.21 19:58:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.