Mide yanmasi

Kaburgalarin altinda, tam ortada son 1 senedir zaman zaman mide yanmasi oluyor.

Yani olay midemidir bilmiyorum am ilk teshisi bu sekilde koydum :)

Doktora falan ugramaya da pek istegim yok. Önemli bir durum mudur, bir tahmininiz varmidir?

Kanka gaviscon senin ilacın. Daha bugün aldım 19 lira.

  • allah yazdiysa bozsun  (05.01.21 18:37:32)
Gastrite benziyor. İhmal etme. Kronikleşirse çok uğraşırsın. Kafana göre ilaç kullanma.

  • silah taciri  (05.01.21 19:15:56)
Öykü 1 yıllıksa doktora gidip enkoskopi yaptırmak şart.

  • kanlakarisikyagmur  (05.01.21 21:16:53)
muhtemelen nurtopu gibi bir reflünüz var ama mutlaka doktora gidin teşhis koyulsun. belki helikobakter pilori denilen zımbırtı da vardır onun için bir tedavi süreci işlemesi gerekiyordur vs.

özet: gastroenteroloji bölümünden bir doktora gözükün mutlaka.
  • benevolent sun  (05.01.21 22:40:48)
bahsettiğin bölgedeki ağrıyı çok iyi biliyorum. teşhis koymam doğru olmaz ama, ben de o ağrıları çektim ve sonunda mide ülseri sebepli midem delindi. çok boktan bi tecrübeydi. periyodik bi ağrı ve aynı bölgede. masum bi reflü/gastrit olduğunu sanmıyorum. gastroenteroloji'ye gidip endoskopi yaptırsan çok iyi olur.

  • ghostinthemech  (05.01.21 22:56:05)
Abi adam sadece yanma diyor siz ağrıdan bahsediyorsunuz.

  • kanlakarisikyagmur  (06.01.21 09:05:13)
ağrı, acı, yanma.. sınırları çok da keskin olmayan kavramlar..

  • ghostinthemech  (06.01.21 21:04:09)
Mide-bağırsak ağrısı dediğin olay direk acile götürüyor. Cenin pozisyonunda kıvranıyorsun. 10 yıldır müzdaribim.

  • kanlakarisikyagmur  (06.01.21 21:46:55)