[]

stabil bir custom rom arızasız bir telefonda neden düzgün çalışmaz?

10 tane rom denedim en az... hepsi de stabil ve yüzlerce/binlerce kişinin sorunsuz kullanabildiği romlar. en fazla volte çalışmıyor, selinux permissiive/disabled vs. gibi buglar belirtilmiş. ama normal kullanım sorunsuz.

benim telefon ya bootloopta kalıyor ya rasgele restart atıyor. idle bırakınca 10+saat sorun çıkmıyor mesela veya arayüz içinde gezinirken genelde sorun yok ama bi uygulama yüklerken bi anda donup yeniden başlıyor.
gapps kurmazsam biraz daha kullanılabilir oluyor, gapps kurduysam genelde bootloopta kalıyor veya en fazla ilk kurulum sihirbazını görüyorum ama onu tamamlayamıyorum bile.

telefon sorunsuz bu arada, stock romda düzgün çalışıyor. ve rom bu cihaz için. yanlış rom filan kurmuyorum. deneyebileceğim bişey var mıdır?

 
Full wipe ile temiz kurulum yapmayı deneyin her seferinde. Özellikle sürüm ve Android sürümü değişen romlarda eskiden kalan kalıntılar çakışmaya sebep olabiliyod.


  • hakmut  (25.12.20 19:38:24) 
tümü temiz kurulum.
2016'dan kalma marshmallow rom buldum bi tane. ilk kurulumda 8-10 kere bootloopta kaldı. restart atınca da 2-3 kere takılıyor yeniden başlıyor ama boot ettikten sonra crash yok şimdilik. tabi bu romun pek avantajı yok. orjinali de marhsmallow telefonun... sadece bu rom daha temiz, bloatware yok.

garip ya, aynı banttan çıkan birebir aynı donanımlı aynı model telefonlar bu romlarla sorunsuz çalışırken ben çaresiz kaldım böyle...
  • konetsu  (25.12.20 20:02:31) 
custom rom kernel'ı 100mhz overclockluymuş little çekirdeklerde. benim cpu da stabil olmuyormuş. kaynak koddan kernel'ı düzenledim baştan derlenip overclocksuz kernel atınca sorun kalmadı.


  • konetsu  (05.01.21 03:47:46 ~ 03:48:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.