hayatinda hic patlican yememis birine

hangi yemekten/mezeden baslamasini tavsiye edersiniz?

ps. yapimi cok zor olmasin lutfen.

Yoğurtlu patlıcan ezme/salatası

Patlıcan közlenir soyulur, doğranır. Az sarımsaklı mümkünse süzme yoğurtla karıştırılıp üzerine zeytinyağı gezdirilir. Biraz ceviz kırılabilir içine. Üzerine maydanoz doğranabilir.

Ağzım sulandı.
  • Kıllanıcı adı:  (17.12.20 17:48:57)
kabuklar acı gelebilir, ben de o yüzden közlenmiş derim, beğendi vb.

  • whoosie  (17.12.20 17:49:52)
Bu mevsimde yapmazdım, iyi patlıcan bulunmaz artık. Ama yapacaksam da musakka tipinde bir yemek yapardım, kızartılmış halini sunardım. Sadece közlenmişi çok yoğun gelir muhtemelen.

  • buf-e kür  (17.12.20 17:52:32)
bence de sarımsaklı ve yoğurtlu patlıcan salatası.
zor olmasın demişsiniz, o yüzden beğendi demiyorum.
gerçi zor değildir de, daha önce yapmadıysanız ilkinde onu yapmayın.
  • blatta hiberna  (17.12.20 17:57:19)
patlıcanın kabuklarını soyup dilimleyin. ardından haşlayın. haşladıktan sonra geniş bir yere alıp bardağın altıyla ezin. biraz soğuyunca üstüne yoğurt ekleyip karıştırın. afiyet olsun.

dilerseniz üstüne kıymalı sos da koyabilirsiniz.
  • rose parks  (17.12.20 18:16:28)
kizartmadan basla, patatesin falan arasinda yogurtlu.
limon eksi seversen köz patlican.

  • durgunfoton  (17.12.20 20:03:23)
Yaz kızartması +1 Özellikle bol sarımsaklı bir domates sosu ile

  • peki madem  (17.12.20 20:12:47)
karnıyarık ya da şakşuka. üfff canım istedi valla :)

  • naksidil  (17.12.20 21:03:51)
beğendi yanına köfte veya tavuk olabilir, sarımsaklı yoğurtlu kızartma olabilir, şakşuka olabilir.

  • aseton  (17.12.20 22:12:37)