[]

evde dips yapmak için seçim

şöyle bi alet var www.decathlon.com.tr

ama iki parça halinde olduğundan kullanırken kayar mı diye düşündürüyor. bir de asıl mesele yüksekliğinin ayarlanamaması. ekstra ağırlık için salonda çalışırken bacaklarımın arasına dambıl vs. alıyordum 20kg civarı. burada fotoğraflara bakarsak normal dipste bile neredeyse dizler yere değecek(bacaklarım boyuma göre uzun sayılır) ki 90 derece bükmüş. dambıl ile bunu yapamam ağırlık kemeri vs. gerekir ek masraf hep.

aklıma 2 tane barfiks almak geldi, koridor tipi olanlardan... bel seviyemde filan paralel şekilde koridora taksam olmaz mı? biraz dönme olayı var onlarda işte o düşündürüyor ama sıkıştırma yönünü içe doğru verirsem sorun olmaz herhalde? ayrıca yarı fiyatından ucuza geliyor. 140cm'lik barlar koridorum için yeterli.
bu şekilde yüksekliği ayarlamak da sorun olmaz. bana mantıklı geldi ama bi sorayım dedim. benzer şekilde kullanan oldu mu hiç?

 
koridor genişliği sorunu yoksa 2 koridor barfiski. olmadı tavana halka öneririm.


  • emininsel  (08.12.20 16:59:13) 
Ağırlık ekleyeceksen barfiks aparatı daha mantıklı. Dizler kırık dips stabilite problemi doğurabiliyor zaten.


  • arnold schwarzeneger  (08.12.20 17:45:14) 
koridora her seferinde takıp çıkaracak mısın? duvarlarda iz yapar onlar muhtemelen.


  • signore  (08.12.20 19:36:57) 
signore duvarda zaten olan izleri görsen sen :D zaten eski kiracılar yapacağı kadar yapmış. birlikte yaşayan 4 öğrenciden devraldım. salonu siyah boyadım mesela izleri gizlesin diye :D

benden sonra da öğrenciye verecekse onlar da takmasın bi zahmet, aile kiralarsa zaten bu haliyle de istemez boya badana yaptırır.

ki uç kuruş depozito kesilir diye burada geçecek yıllarımı aman iz olmasın aman zarar gelmesin diye yaşayamam ben. 20 küsür yıl kendi evimde yaşadıktan sonra kiraya çıktım eski alışkanlıklar bitmiyor. kendi evim gibi kullanırım depozitodan da ne kadar keserse keser modundayım.

3+1 ev ama tek yaşadığımdan diğer odaları pek kullanma ihtiyacım olmuyor sık geçmiyorum koridordan. takılı bırakırım herhalde genelde.
  • konetsu  (08.12.20 22:57:50) 
öyleyse barfiks demiri diyorum ben de :) decathlondaki aleti test ettim almayı düşünüyordum da çok pahalı geldi o yüzden almadım, yoksa sağlam duruyordu. ama arnold'un dediğini bilmiyordum yeni öğrendim iyi ki almamışım.


  • signore  (09.12.20 00:11:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.