Silecek suyu az geliyor

Arabanın ön camına su sıkayım dedim, şunlar oldu:

1) bir motor sesi geliyor, yani su püskürtmeye çalışıyor belli
2) çok azıcık püskürttü camlara, ama ta yukarılara kadar çıkamadı
3) sonrasında o deliklerden su sanki sızıyormuş gibi çok düşük debiyle akmaya devam etti, cama ulaşamasa da

Problem ne olabilir? Bu arada silecek suyu deposu dolu.

Ucu tıkanmıştır, iğne ile deliklerle azıcık oynayın. Yada su gelen boruda kırılma vardır su oradan sızıyordur.

  • ykyt  (07.12.20 21:13:30)
Kireçten uçları tıkanmış olabilir toplu iğne ile uçlarını açın eğer düzelmezse yere su akıyor mu diye kontrol edin.

  • entryden sarfinazar  (07.12.20 21:31:19)
fıskiye motorunun değişmesi gerekebilir.

  • msb  (07.12.20 21:32:41)
0.1'lik ince şırınga. İçine alkol dolduruyorsun. Silecek suyunun püskürdüğü yerden enjekte edin.

  • Amory Lorch  (07.12.20 21:52:10)
tek püskürten nokta mı var yoksa iki tane mi? ikisi de aynıysa nozüllerle ilgili değildir. boru vs sökülmüş olabilir. kaputu açıp hortumunu takip edin.

  • sttc  (07.12.20 21:54:41)
@sttc, evet ikisi de aynı şekilde. İğne ile kurcaladım, uçlarında problem yok. Belki de @msb'nin dediği gibi motor bozuldu (ses gelse bile bozulmuş olabilir mi ki)

  • kanepeee  (07.12.20 21:59:04)
kaputu açıp hortumun ucunu söküyorsun, umarım içinde antifrizli su yoktur. hortumun ucunu ağzına alıp cuk cuk emiyorsun. azına su gelince tükürüp yerine takıyorsun.

usta da aynen bunu yapıyor.

yine de önce iğneyle delikleri dürtükle. enjektörle alkol öneren arkadaşın yöntemini uygula. düzelmiyorsa emiklersin.
  • kibritsuyu  (07.12.20 22:53:10)
Aynı şikayetle arabayı servise götürmüştüm. Silecek borularını fare kemirmiş diyip değiştirmişlerdi.

  • inheritance  (08.12.20 10:42:56)
Hortumlarda tıkanma olabilir, veya motoru bozulmuş olabilir.
Ya da her ikisi de.

  • burfak  (08.12.20 10:48:59)