[]

tavuk eti son kullanma tarihi normal mi?

bugün migrostan aldım beypiliç marka. son kullanma tarihi 12.12.2020
bugün paketlenip geldiyse bile 1 hafta yani, muhtemelen paketlenme tarihi de birkaç gün öncesidir... tavuk için çok uzun değil mi bu süre? özel koruyucu atmosferde paketlenenlerden filan da değil pişmiş veya ısıl işlem görmüş ürün de değil. çiğ incik. 
Buzdolabinda duran tavuk icin kabul edilebilir bir sure bence.


  • cleric  (05.12.20 20:06:25) 
@cleric i.imgur.com
amerikanın resmi devlet sitesi 1-2 gün diyor mesela www.foodsafety.gov

çoğu türkçe kaynak da en fazla 3 gün diyor.
  • konetsu  (05.12.20 20:13:14) 
Verdigin linkte marketten aldin eve getirdin buzdolabina koydun diye varsaymis gibi geldi bana.


  • cleric  (08.12.20 12:20:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.