[]

çalınan cep telefonunun kırık bulunması

bu durumda çalan veya kullanan kişiye hasarın ödetilmemesi çok saçma değil mi? durduk yere yüzlerce lira masraf çıkıyor, 5 yıllık telefon, orjinal parça bulunmaz yan sanayi takmam gerekecek bir de...
çalan ceza alsa da bana faydası ne bu durumda?

güvenlik kamerasına yakalanmıştı, çalan kişi tutuklandı. telefon başkasındaymış, kullanan kişi wallpaper olarak çocuklarıyla filan fotoğrafını koymuş sülalesi ekli rehberde vs.

şimdi benim malıma hasar verip maddi zarar oluşturan bu kişiler belliyken niye yasalar benim zararımın giderilmesini sağlamıyor?

 
Sağlar sağlamasina da, o parayı tahsil edebilecek misin o tiplerden sen ona bak


  • her giriste sifresini unutan adam  (04.12.20 02:35:25) 
Ne kadar süre sonra bulundu merak ettim ? Bizim de yazın bi telefon çalındı da


  • freebird5406_2  (04.12.20 03:29:44) 
@freebird5406_2 2 aya yakın sürdü. ama çalanlardan biri teslim etmiş olabilir polise bilmiyorum tam olarak.

2 kişiydiler, biri asıl çalan önceden de sabıkalı olan, diğeri de etrafı gözlüyordu suç kaydı yokmuş sanırım. asıl hırsızlığı yapan zaten başka suçları da olduğundan tutuklanmıştı ondan şikayetçi olundu, diğerinden şikayetçi olmayınca teşekkür edip sizin telefonu geri getireceğim vs. bişeyler demişti 1 hafta sonra da polis telefon bulundu diye haber verdi.

ben annemlere vermiştim yeni telefon alınca. son durumunu detaylı incelemedim. ekran kırık diye istemiyorlar zaten geri alıp ikinci hattımı takacağım. imei filan atıldı mı bilmiyorum.
ama imei atılan bir telefonu bulmaları çoook zor. ancak başka bir konuyla ilgili tutuklama baskın vs.'de ele geçirilir de imeisi kontrol edilip kayda geçerse vs. benim pek umudum yoktu mesela bulunacağından.

telefonu kullanan çalan veya gözcülük yapan kişilerden biri değil. farklı biri kullanmış.
  • konetsu  (04.12.20 04:25:24 ~ 04:28:25) 
Az sakin. Ceza davasıyla hukuk davasını karıştırma. Zararın tazmini için haksız fiile dayalı tazminat davası açarsın varsa parası alırsın. Yasalar gayet iyi.


  • cloudybloody  (04.12.20 06:22:52) 
Cloudy +1
Ya bunun mala zarar verme suçu var hukuk davası var filan. Ama sen diyorsan polis telefonumu bulsun, sonra birde zararı tazmin etsin maalesef öyle bişey yok. Avukatlar işte tam bu karışık işler için var. Yoksa bana instgramda küfür etti acil avukat lazım filan bence gerek yok.

  • infernalcadre  (04.12.20 08:54:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.