Arabayi servise gotursem?

Arabayi servise goturmem lazim. Iki secenek var;

1- bayiinin valesi gelip alacak ve eve geri getirecek. Mesafe 30 km filan
2- ben hafta ici oglen filan goturucem. Serviste islem 4 saat kadar durecek. O sirada ne yapayim? Is saati malum, calismam da lazim. Servisin bekleme yeri var. 4 saat orda mi takilayim napayim dersiniz? Korkuyorum da 4 saat boyle bir ortamda durmaya :/

Napayim dersiniz?

neden 1. opsiyonda şüphelisiniz?

  • kablelvuku  (03.12.20 13:05:18)
Arabami kimseye vermedim bugune kadar, ben varken bile sadece iki uc kisinin yanimda kullanmasina izin verdim. Tamamen o yuzden :/

  • mor oje  (03.12.20 13:10:41)
ver valeye gitsin

  • co2s2  (03.12.20 13:13:14)
verme, türkiye burası. iş yerinde olmasam bir ton link atardım valelerle alakalı. prensip meselesi, ben olsam vermezdim. bi oyuna sar, kitap oku, müzik dinle. 4 saat kısa bir süre. beklediğin için hızlandırıp 3 saatte de bitirebilirler.

  • Improbable  (03.12.20 13:54:32)
ben de olsam ben de vermezdim. bir yakınından rica edemez misin? yemek falan ısmarlarsın teşekkür olarak.

  • theseachange  (03.12.20 14:24:16)
Ben valeye güveniyorum, araba filan da vermem. Sizin yerinizde olsam kendim götürür hallederdim. Sizi arabayla servisten alabilecek sonra geri bırakabilecek bir yakınınız varsa bir rica edin. Bu zamanda toplu taşımaya binmemek lazım.
Ya orada bekleyeceksiniz ya da bırakıp sonra gidip tekrar alacaksınız.
Orada beklerseniz servislerde bekleme odası oluyor, dergi kitap çay kahve takılabilirsiniz.
  • battal gemalmaz  (03.12.20 14:29:59)
arabaya bakım yapan ustalar arabayı ellicek.
vale ellicek.
herkes ellicek. tamam riskli bir dönem ama bazı şeyleride yapmak lazım.
  • mikahakkinen  (03.12.20 14:33:18)
Yakinim yok sorabilecegim ama ben gidicem galiba. :/

  • mor oje  (03.12.20 14:48:04)
Corona açısından en güvenlisi valenin götürüp getirmesi ve sizin araba geldikten sonra 1-2 gün arabaya binmemeniz.

Çünkü aracı vale kullanmasa siz kullansanız bile serviste bir kaç kişi arabaya binip inecek, içeriye virüs bırakırlarsa dönüşte virüslü arabada seyahat edeceksiniz.

Peki şart mı bu dönemde gitmesi, biraz erteleseniz. En azından şu yasakların faydasını göçreceğimiz bi 15 gün sonrasına erteleyin.

Ayrıca 4 saat ne yapılacak merak ettim, normal bir yağ bakımıysa özel serviste yarım saatte hal olur, araçtan da inmezsiniz. Servise yanaşırsınız değişimelri yaparlar, camdan parayı uzatır basar gidersiniz.

Tabi aracın garantisi yoksa.
  • John Bloor  (03.12.20 15:55:38)
Filtreler degisecek, balatalar degisecek, genel kontrol yapilacak. Ortalama 4 saatibuluyor islemler.
Yani viruslu arabaya binme konusu benim de aklima geldi. Serviste oturmak dert degil de ortam viruslu olabilir. Valeye de vermek icime sinmiyor. Galiba erteliycem. Ekimdi bakimi aslinda, geciktirdim ben. Sonuc bu.

  • mor oje  (03.12.20 16:32:42)
Bu arada sanayi, herhangi bir ustaya falan gitmem. Yetkili servisine goturuyorum sabit. Baska yere goturmek secenek disi.

  • mor oje  (03.12.20 16:33:27)
O zaman erteleyin, ticari bir araç değilse, her gün yüz km yapmıyorsa bir iki ay ertelemenin önemi yok.

  • John Bloor  (03.12.20 17:32:48)
Karar verildi: erteliyorum. :) cok tesekkurler herkese.

  • mor oje  (03.12.20 20:34:01)