ne düşünüyorsunuz?

soru: gece yatarken ve boş anlarınızda ne düşünüyorsunuz?

ben mesela gece başımı yastığa koyduğumda çoğunlukla -biraz saçma gelecek ama :)- geçmişte yaptığım esprileri ve nasıl gülündüğünü düşünüyorum ve de ileriye dönük espri tasarlıyorum.

gün içinde mesela yolda yürürken de yaptığım ve yapacağım esprileri düşünüyorum. mesela kendim bir durum senaryosu yaratıyorum ve "şurada şunu desem süper espri olur" diye düşünüyorum ama tabii işin diğer kısmı var bir de. genelde gece yatarken değil ama yolda yürürken veya evde boş olduğumda falan yıllar önceki kötü olaylar bile aklıma geliyor ve küfredip duruyorum.

açıkçası bu iki türlü düşünmeyi de bırakmak istiyorum. çünkü esprileri düşünüp mutlu olmak bir yere kadar. bir saatten sonra sürekli aynı esprileri düşünüyorsun. yeri geliyor 5 sene öncesine gidiyorsun ve bu oldukça saçmalamaya başlıyor.

e diğer türlü, olumsuz şeyleri düşünmek de başlı başına zarar zaten. moralim bozuluyor, sinir küpü oluyorum vs. vs.

ek soru: bu düşünme şeklini ne yapacağız ya? nasıl bir değişiklik lazım?

Seks düşünüyorum. Eski seksler yapamadıklarım tekrar yapmak istediklerim ulan keşke yapabilseydim dediklerim.
Dünyanın çeşitli yerlerinde o anki zevkime göre kurduğum kralliklari yönetiyorum.
Broker olma hayali kuruyorum.
Yine seks düşünüyorum.
Kamyon tanker gibi araçlar kullandığımı hayal ediyorum.
Land cruiser kullandığımı hayal ediyorum.
seks düşünüyorum.
Öyle yani.
  • allah yazdiysa bozsun  (01.12.20 00:17:13)
Genelde konu konuyu açıyor. Yarın yapacaklarımla ilgili düşünüyorum bir şeyler, gerçi yastığa uyumak için kafamı koyduktan sonra hemen uykuya dalabilen biriyim. Dolayısıyla süre kısa oluyor. Ama şu aralar fark ettim ki kendi irademin dışında bir şeyler aklıma geliyor ya da bazı imgeler oluşuyor. Buna bir ara kafa yormayı düşünüyorum, irade dışı zihinde bir şeylerin oluşması mevzusuna.

Sizin mevzu da değişik cidden. İnsanın yapacağı espirileri kurgulaması bence toplumda onaylanma arzusundan kaynaklı. Bunun sizdeki derecesi ne kadar sağlıklı bilemedim:/
  • Amaranta ursula  (01.12.20 00:19:46)
Evet, espri dusunmenin pek saglikli olmadigini hissediyordum zaten :/

  • ahm1  (01.12.20 00:52:36)
özellikle geceleri, gündemimde biri ya da bir şey, bir olay varsa onu düşünürüm.
söylenenleri, söylediklerimi düşünürüm, bastırdığım ya da gizlediğim duyguları hissederim.

işle ilgili yoğunluğum varsa ya da yapmam gereken şeyler biriktiyse onları organize ederim.

zihnimin boşta ve serbest olduğu dönemlerde genelde hayal kuruyorum.
  • blatta hiberna  (01.12.20 01:02:26)
Vallahi şunu yapıyorum çok net. Çok buyük sayıyı bir başka büyük sayiýa bölme. Bölme işleminde rakamların yerini falan hatırlamaya çalışırken uyuyorum.

  • velvetmorning  (01.12.20 10:58:23)
Düşünmemek için sesli kitap, podcast, youtube videosu falan açıp öyle uyuyorum. Genelde evde hep bu şekilde gürültü vardır, duştayken bile açıyorum bir şey.

  • peki madem  (01.12.20 13:26:18)
Ben düşünmüyorum hiçbir şey. Sadece uykuyu ve simsiyah boşluğu düşünüyorum. Bazen yatak ne kadar rahat ya ne güzel uyuyacağım şimdi diye düşünerek uyuyorum.

  • jazzabel  (01.12.20 14:14:33)
cok gec saatlerde yatiyorum ve erken kalkiyorum; bir sey dusunecek ya da planlayacak halim olmadan uyumus oluyorum genelde... ama yazilarlardan bazilari hosuma gitti, deneyecegim :D

  • sweetoffice  (01.12.20 14:31:50)
Cocuklugumdan beri kafamda cevirdigim 20+ senaryo var. Yazsam her biri 10+ sezon dizi olur.

Vakit vakti duygu durumuma ve yasadigim olaylara bagli olarak birine odaklanip kafamda tekrar oynatiyor ve eklemeler yapiyorum. Bu senaryolardan bazilarina uzun suredir donmedim, oyle kenarda duruyorlar. Bir ara yaziya dokmeyi denedim, dusunme hizim yazma hizimdan daha fazla oldugu icin yapamadim.

Masaustu RPG oyun yoneticisi olmami da bu senaryo yazimina borcluyum sanirim.
  • cleric  (02.12.20 14:41:13)