otomobilde kademeli ötv indirimi hikayesi doğru mu?

ilk önce al satçıların önüne geçmek için bir çalışma var dendi, şimdi de

aracını 2 yıl satmama sözü verene yüzde 30,
aracını 3 yıl satmama sözü verene yüzde 40,
aracını 4 yıl satmama sözü verene yüzde 50
aracını 5 yıl satmama sözü verene yüzde 70 ötv indirimi uygulanacak.

gibi haberler dönüyor. peşpeşe bu duyumlar biraz heyecan yaptı ama hiç inanasım gelmiyor. böyle bir şey yapar mı devlet? ek olarak bu tip gelişmelerden kimi güvenerek takip edip bilgi sahibi olabiliriz?

inanılmayacak kadar saçma. ekonomi böyleyken ötv'den feragat edeceklerini düşünmüyorum. araçlar için ötv reformu gelir, hurda araç indirimi gelir ama bu gelmez bence.

Mesut Bıyık bu konularda hükümete yakın birisi. Ondan haber alabilirsiniz bu konularda.
  • false pretension  (25.11.20 00:27:59 ~ 00:30:32)
bu dediğiniz şey imkansıza yakın. üst model araçlarda çılgın gibi ötv alıyorlar, yüzde 70 indirim yapsalar ben 10 yıl satmama sözü verip alırım.

şu da var, devlet niye al satçıların önüne geçmeye çalışsın ki? devletin ne zararı var? devlet vatandaşı değil kendi cebini düşünür. her al sat işlemi devlet için ekonomik girdi, noter harcı, plaka harcı şu budur. benim alıp 5 yıl satmayacağım araçta devlet nasıl kar edecek?
  • trajikomix  (25.11.20 00:34:43)
engelliler ötvsiz araç alıyor. ona bile sınırlama koyduktan sonra, bu anlatılan olmaz, olamaz, olabilemez.

  • sutlu nescafe  (25.11.20 01:09:10)
Bunu kim uyduyduysa iyi uydurmuş. Böyle bir şey olması imkansızın da ötesinde.

Bırakın araçlardan alınan ÖTV'yi kademeli kaldırmayı, adamlar milletin aldığı oyun konsollarından alınan %20 ÖTV'yi sözde "geçici" olarak %50'ye çıkardılar, sonra o "geçici" süre bitince tekrar uzattılar. Eminim o süre de bitince kalıcı hale gelecek.
  • battal gemalmaz  (25.11.20 01:17:21)
Recep tayyip erdogan'in chp'ye katilmasi daha olasi.

Ciddi ciddi otv indirimi bekleyenlere inanamiyorum.
  • baldur2  (25.11.20 03:46:33)
sanmiyorum cunku bu sekilde satislari kitlersin ve yakin zamanda genel dunya ve turkiye ekonomisi vergi indirimine uygun durumda degil.

Bu otv isinden geri donus nasil olacak merakla bekliyorum. Bu vergileri zamaninda verenlerin magduriyetleri ne olacak?

Saniyorum tek secenek otv'yi yavas yavas azaltmak ve insanlara alacaklari yeni arabalara donuk, eskiden verdikleri otvler uzerinde vergi kredisi verip yeni arac almaya tesvik etmek.
  • cooperr  (25.11.20 04:04:05)
Hiç birşey imkansız değildir.

Korona biter. Hükümet değişirse neden olmasın.
  • ycaycayca  (25.11.20 08:54:06)
İmkansız bu. Hükümet değişse bile zart diye birkaç milyar dolar para birden oluşmayacak hazinede. Hükümet de uzunca bir süre daha değişmeyecek muhtemelen.

  • roket adam  (25.11.20 09:53:12 ~ 09:53:28)
benim insanım arabayı satamazsa perte çıkartır raiç bedel üzerinden sigorta firmasından alır parasını yine satmış olur. :)

  • reanarchy  (25.11.20 10:07:22)