[]

Damağımdaki şu şey ne olabilir? (Capsli)

Aksam bir sey yoktu, gece uyku arasinda orada bir sey hissetmeye basladim. Simdi de orada bir sey oldugunu goruyorum. Yatmadan once kuruyemis yemistim ama sonrasinda dislerimi fircaladigim icin yemek kalintisi oldugunu sanmiyorum.

O tarafin ust tarafindaki bir disim kirik. Ama henuz problem cikarmiyor diye disciye gitmiyorum. Acaba oradan bir parca mi koptu da oraya yapisti? Ama nasil yapisir ki oraya? Sanki derinin icine gecmis yani o sey he neyse.

Elimle biraz ugrastim ama cikaramadim (sanki degdim ama drgdigim sey o mu ondan da emin degilim). Bir de o taraf cok iceride oldugu icin parmak sokunca oguresim geliyor, o yuzden fazla kurcalayamiyorum.

Cerrahi bir operasyon gerekiyor belki de. Disci cikarsa bile orasi kanayabilir. Kanamayi durdurmak icin oraya bir sey yapabilirler mi?

Şu gunlerde de disciye gitmek istemiyorum. Evde yasli annem var. Ama ne olabilir o merak ettim.

 
ağız kokusu var mı?
bademcik taşı gibi geldi. tam anlayamadım, bademciklerin üzerinde mi damakta mı?

  • kisa  (24.11.20 14:59:02) 
tonsilit? sıkınca çıkıyor diye biliyorum ama yanlış bilgi vermiyeyim.


  • anarsika  (24.11.20 14:59:21) 
  • la traviata  (24.11.20 15:09:59 ~ 15:11:09) 
bademcik taşı mı? tonsilit mi? ilk defa duyuyorum bunları. nasıl sıkmam gerekiyor ki?

@kisa: bilmiyorum ki işte fotodaki yerde. orası bademcik mi, damak mı oluyor, bilmiyorum. ağız kokusu biraz var.

işaretlediğim yer benim solum ama öyle diyeyim.

@la traviata: sağ ol. deneyeceğim.
  • ahm1  (24.11.20 15:11:01 ~ 15:13:02) 
youtube a tonsil stone remove yaz bir sürü video çıkıyor, genelde kulak temizleme çubuğu ile alıyolar veya dokununca varsa çıkıyor. tabi insanı öğürten bir reflekse sahip oraları, zor bişey değil videolardan bak ama sen yine de dikkatli ol, olur ya kulak temizleme çubuğuyla dürteyim derken nefes boruna kaşar, yutarsın falan.


  • killerbee  (24.11.20 15:16:05) 
arkadaşlar, çok denedim ama çıkaramadım. kulak pamuğuyla ulaşıyorum oraya, değdiriyorum, bastırıyorum ama çıkmıyor. daha rahat ulaşabilmek için iki kulak pamuğunu birleştirip denedim, yine olmadı. diğer tarafta da bir tane varmış, şimdi gördüm. çok sinir bozucu.

kbb doktoruna gitsem çıkartır mı acaba? kbb doktoruna yürüyerek gidebilirim en azından. dişçiye gitmek istemiyorum.
  • ahm1  (24.11.20 17:14:18 ~ 17:14:45) 
Bademcik iltihabı gibi sanki. Birkaç gün içinde yutkunmada zorluğa ve bademcik şişliğiyle beraber ağrıya sebep olabilir. Büyümesine engel olmak için eczaneden iltihap spreyi alın. Ve ağzınızı temiz tutun. Sprey çok önemli. Direk iltiahpın olduğu yere sık. Sirke ile de gargara iyi gelir. Bir de ağız kuru kalmasın sık sık su iç. Geçmiş olsun.
Başka birşey de olabilir tabi söylediklerim bademcik iltihabı için geçerliydi. İki üç güne geçmezse kbbye görünün

  • hepbiarayisicinde  (24.11.20 21:51:07) 
bademcik taşı. kulak çubuğu ile olmaz. buna özel çubukler oluyor veya kürdan ile vs kurcalayın. o doku çok hassas olduğu için kanatma riskiniz de var. veya doktora gidin.


  • sttc  (25.11.20 01:32:47 ~ 01:33:07) 
KBB ye gidin


  • kisa  (25.11.20 08:16:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.