iPhone 11 vs Samsung S20

Selam,

Çok kararsız kaldım. Bugüne kadar hiç iPhone kullanmadım hep android kullanıcısıydım ama iPhone 11 aklımı çeliyor.
Telefonda sıklıkla Netflix, Spotify, kamera, sosyal medya gibi uygulamalar kullanıyorum, oyun hiç oynamıyorum.

Kullananlar ya da fikri olanlar yazarsa sevinirim. Bu kullanıcı hangisini alsın?

Teşekkürler.

bütçe bu mertebelere çıktıktan sonra iphone.
üstelik android kullanmanı gerektirecek poweruser'lık bir durum da yok.
film, müzik, sosyal medya.
iphone en az 4-5 sene tık etmeden götürür seni.
  • teritori  (23.11.20 15:58:58)
ekran kalitesi, yazılımsal olarak kafana göre takılabilmek ve 3 gayet iyi kamera için s20,

pil ömrü, ileride iyi fiyata satılabilirlik, garantinin güvenilirliği açısından iphone 11. (kamerası da gayet iyi hatta videoda daha iyi. Samsung saçma sapan keskinleştirme filtreleri uygulayıp mahvediyor.)

Bir şeyler izlerken s20'nin ekranı daha fazla keyif verir ama s20'yi hiç görmesen ip11'e de kötü demezsin. Ben açıkçası Türkiye'nin şartlarını düşünerek (gönlüm biraz s20'lerde olsa bile) ileride satıp üst modele geçebilmek açısından ip11 diyorum.
  • nhk ni youkosu  (23.11.20 15:59:25 ~ 16:00:09)
İostan androide geçtim. Şüphesiz ki iphone 11. Hele s20 fiyatını ve cihazı baz alırsak iphone 11 tereddüt etmeden alın

  • soru icin geldim  (23.11.20 16:46:36)
Yılların Android kullanıcısı olarak iPhone'a 3 gün dayanabildim ancak. Android'de alışageldiğimiz kolaylıkların hiçbirisi iPhone'da yok o yüzden bana kullanım zorluğu yaşattı.

  • etna  (23.11.20 17:14:06)
Aynı soruya ben de cevap arıyordum hatta az önce buradan paylaşmak aklımdan geçti. Takipteyim ve teşekkür ediyorum.
Cevaba gelecek olursak, evet ben de iphone'a yakınım ancak neden bilmiyorum samsung'ta, daha doğrusu android'te beni kendine çeken bir şeyler var. Daha özgür gibi hissediyorum nedense. Dediğim gibi takipteyim.

  • va  (23.11.20 17:36:55)
bütçe el veriyorsa hiç düşünmeden iphone.

  • co2s2  (23.11.20 19:04:04)
iPhone alındı, tekrar teşekkürler herkese. Eğer zorlanırsam, beğenmezsem Zaten ikinci eli bile para eden telefon iPhone.

  • eksi sozlugun tatli insani  (23.11.20 19:17:55)
iphone 11 en overrated iphonelardan biri. ben olsam s20 alırdım. yıllardır ios kullanıyorum buna rağmen söylüyorum bunu. ama 11 pro alınabiliyorsa kesinlikle 11 pro!
11'in xr'dan pratikte büyük bir farkı yok çok satması bir pazarlama stratejisi. baktı apple tuttu bu düşünce 12'de de aynı stratejiyi izledi. bu değişmedikçe pro olmayan iphone benim gözümde tercih edilmemeli.

  • debian  (23.11.20 20:05:36)
İphone alacak maddi güç varsa başka seçenek düşünmek manasız.

  • Hallegadola  (23.11.20 22:10:37)
@debian, pro alacak para ben de yok :) uzun yıllar kullanacağım, çabuk sıkılan biri değilim diye bütçeyi bir miktar da zorlayarak 11 i aldım. Samsung'u seviyorum ama biraz zaman geçtikten sonra piyasası ölüyor. Bir de s20 için çok fazla ısınma sorunu var denmiş. Memnun kalmazsam bile sorun yok kolayca satılıyor :)

  • eksi sozlugun tatli insani  (24.11.20 00:01:01)