kombinin sigortası attı

evet sigortası attı. kaldırmak için gittiğimde 3 kere yukarı kalkmadı. 4. kez yukarı ittirdiğimde kalktı ama elektrik gelmiyor kombiye. sigortayı açtım baktım ters bişey göremedim.

kombinin anakartı mı bozuldu yoksa sigorta mı gitti? sigortanın bağlı olduğu ana sigortada sıkıntı yok.

tanıdık elektrikçimiz var onu mu çağırayım yoksa direkt servis mi gelsin?

eger kontrol kalemin varsa ve bu islerden biraz anliyorsan sigorta yukaridayken kombi tarafina elektrik gidiyor mu diye bakabilirsin. gitmiyorsa sigorta bozulmustur. gidiyorsa kombi arizalidir.

eger elin yatkin degilse bence once tanidik elektrikci sigortayi kontrol etsin, bozuksa degistirir masrafsiz olur. eger sigorta saglam derse servis yolu gozukur.
  • robokot  (22.11.20 06:01:44)
kısa devre vardı muhtemelen sen yukarı kaldırdıgın an tekrar atıyordu. devreyi bozmuş olabilir bu kadar ısrar etmek. bilgili değilim bu arada sadece tahmin

  • ayin yazari  (22.11.20 14:07:23)
Sigortanın da bozulma ihtimali çok yüksek, sigortanın alt girişinde elektrik varsa (kontrol kalemi) kaldırdıktan sonra üst çıkışında da elektrik varsa sigorta sağlamdır, değilse sigorta bozuktur.

  • John Bloor  (23.11.20 11:23:05)
bugün elektrikçi gelcek. yeni sigorta takalım dedi. eğer yine çalışmazsa büyük olasılıkla anakart gidik.

  • false pretension  (23.11.20 16:57:28)