[]

kombinin sigortası attı

evet sigortası attı. kaldırmak için gittiğimde 3 kere yukarı kalkmadı. 4. kez yukarı ittirdiğimde kalktı ama elektrik gelmiyor kombiye. sigortayı açtım baktım ters bişey göremedim.

kombinin anakartı mı bozuldu yoksa sigorta mı gitti? sigortanın bağlı olduğu ana sigortada sıkıntı yok.

tanıdık elektrikçimiz var onu mu çağırayım yoksa direkt servis mi gelsin?

 
eger kontrol kalemin varsa ve bu islerden biraz anliyorsan sigorta yukaridayken kombi tarafina elektrik gidiyor mu diye bakabilirsin. gitmiyorsa sigorta bozulmustur. gidiyorsa kombi arizalidir.

eger elin yatkin degilse bence once tanidik elektrikci sigortayi kontrol etsin, bozuksa degistirir masrafsiz olur. eger sigorta saglam derse servis yolu gozukur.
  • robokot  (22.11.20 06:01:44) 
kısa devre vardı muhtemelen sen yukarı kaldırdıgın an tekrar atıyordu. devreyi bozmuş olabilir bu kadar ısrar etmek. bilgili değilim bu arada sadece tahmin


  • ayin yazari  (22.11.20 14:07:23) 
Sigortanın da bozulma ihtimali çok yüksek, sigortanın alt girişinde elektrik varsa (kontrol kalemi) kaldırdıktan sonra üst çıkışında da elektrik varsa sigorta sağlamdır, değilse sigorta bozuktur.


  • John Bloor  (23.11.20 11:23:05) 
bugün elektrikçi gelcek. yeni sigorta takalım dedi. eğer yine çalışmazsa büyük olasılıkla anakart gidik.


  • false pretension  (23.11.20 16:57:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.