[]

Etanol buhari parlar mi?

35 ml kadar %96lik etanolu agzi acik sekilde buyuk bir alanda (200 m2) unuttum. Ortam sicakligi dusuk (10 derece falandir max) ama kap 30 santigrat derecelik bir bolme icinde, alkolun buhari odaya dagiliyor. Bu odaya sigarayla birisi girse bir sey olur mu? Parlar mi, yangin cikar mi?
 
Olmaz hocam.


  • fezagezgini_4  (21.11.20 22:37:34) 
etanol / yani etil alkol. yakında ise parlar.200 mt2 de havaya karışıp uçar gider. giden tüm alkoller gibi /meleklerin payı :-)


  • ankarakecisi  (21.11.20 22:51:14) 
35 ml etanolden iki yüz metre kare alanda ne olur. 30 derece derece midir. Hiç bir şey olmaz.


  • a perfect lie  (21.11.20 23:12:48) 
ertesi sabaha kadar kaptaki alkolün tamamının buharlaşmasına 1.0001 oran veriyorum.
buharlaşmamasına 8.05

  • esref  (22.11.20 00:38:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.