[]

Şu sahnelerin gerçek hayatta karşılığı var mı?

Çocukluğumdan beri görüp hayret ettiğim, sormanın ise şimdiye mümkün olduğu bir konu var: Yerli veya yabancı fark etmez, film ve dizilerde genellikle ebeveynlerden biri çocuğuna el kaldırır ama vuramaz, vursa bile delicesine pişman olur. Sonra çocuk çok kötü bir şey yapmış olsa bile bu pişmanlık doğrultusunda affedilir.

Şimdi benim ebeveynlerim 60 yaş üstü. Sudan sebeplerle haftada iki üç kere ikisinden de dayak yedim belli bir yaşa kadar. Hatta abimden de çok dayak yedim kız halimle. Haliyle bu tarz sahnelere denk geldiğimde kaskatı kesiliyorum, rahatsız oluyorum. Aynı zamanda da merak ediyorum. Eski kuşak olup da filmlerdeki gibi ebeveynlere sahip olan var mı gerçekten?


 
var.. kuzenim


 • lcha  (20.11.20 13:55:43) 
Tartışmalarımız olurdu normal olarak ama dayak gibi şeyler hiç olmadı ailemde, fakat onlar kendi aileleriyle yaşamıştır muhtemelen, o yüzden ne birbirlerine ne de bize yansıttılar diye düşünüyorum.


 • angelus  (20.11.20 14:00:23 ~ 14:17:11) 
eski nesillerden cok ama cok nadir cikar; simdi ise cok var


 • sweetoffice  (20.11.20 14:06:13) 
Şahsen seninle aynı durumdayım çok dayak yedim ama çocuğum olsa vuramazdim.


 • olaylar olaylar  (20.11.20 14:08:59) 
Anam da döverdi babam da, yedipim dayaklar burdak köye yol olur. Ama biz de 3 erkek kardeş az değildik :)


 • antihero  (20.11.20 14:32:32) 
Niye olmasin? Annem cok doverdi beni ama babamla aramiz cok iyiydi, kizdigi bile nadirdir bana. Babam bana el kaldirsa ayni sahne bizim evde de yasanacak birebir, Allah gostermesin


 • neverletyougodown  (20.11.20 14:43:31) 
annem 60 yaşında. ben çocukken 2-3 kez tokadını yemiştim. sonrasında da çok pişman olmuştu, o da ağlayıp üzülmüştü.

şimdi düşünüyorum da çok aşırı şımardığım, saçma şeyler istediğim vakitlerde olmuştu, o sırada evde işlerine koşturuyorken o. kadıncağıza hak vereceğim galiba ahshs
 • noxell  (20.11.20 14:51:35) 
Benim babam 70 küsür yaşında hiç vurmadı bana, ne zaman bağırmıştı diye düşündüm o bile gelmedi aklıma. Ki ben insanlık tarihinin görüp görebileceği en kötü evlatlardan biriydim yani.

Annem dillere destan döverdi ama otur ailenle izle öyle şiir gibi sanatsal döverdi.
 • Giovanni Pipitto  (20.11.20 15:25:23) 
Evin önünde bir rampa vardı. Çocuklar o rampanın tepesinden bisikletle kendilerini aşağı bırakır, hızlanır, nadiren araba geçen bir yola fırlayıp driftle dururlardı. Yolda araba olup olmadığını görmek de görülebilse bile o hızda durabilmek mümkün değildi. Çok tehlikeli olduğu için oğluma yapmamasını defalarca tembihledim. Bir gün orada yola benim arabamın önüne fırladı. Sinirle değil ama bir daha yapmasın diye, hayatında ilk ve son defa bir tokat yedi benden. Yıllar geçti, hala sen beni tokatladın diye sitem eder ve hala hatırladıkça içim sızlar.


 • Mirket  (20.11.20 17:05:41) 
Ben çok yaramazdim ya. Babam hic vurmadi. belki bagirmamistir bile ama annem çok döverdi. Bir kere burnumu kanayacak sekilde dovmustu bunu hic unutmam. Tabii pismanlik falan yok ya, simdi bile bu cok yaramazdi cok doverdim bunu diye gulerek anlatir :d

*Babam niye dovmedi acaba ya, o da bir dovup hirsini alaydi iyiydi aslinda ama du aksam onlara gecersem sorucam bi merak ettim :d
 • eazy  (20.11.20 17:20:28) 
eski kuşaktan kastımız nedir :)
33-38 yaşlarında iki kardeş olarak hayatımız boyunca anne-babamızdan en en ufak bir fiziksel şiddet görmedik. bizim nesilde anne terliği klasiktir ya mesela; biz onu bile yemedik öyle söyleyeyim.
bunun yanı sıra evde ciddi bir baba 'disiplin'i / baskısı vardı ki bu da psikolojik şiddettir ve yaşayan bilir.
 • asisamus  (20.11.20 19:58:40 ~ 19:59:09) 
şimdi videoları bir şekilde internete düşse sosyal medyada infial yaratacak dayaklar yiyerek büyüdüm, babamdan. bir, üç, beş kere filan da değil. anne dayakları sayıca daha fazladır ama bu şiddette olmuyorlardı.

bunların çoğunda abim kavga çıkarır, (rahatsız bir çocuktu, istisnasız o başlatırdı) sadece kendimi savunmaya çalıştığım için yüzde 50 suçlu bulunup yerdim bu dayakları.

işin garibi, sonradan cidden pişman olurlardı. babamın ertesi ya da bir ertesi gün şakalar yapıp bizi güldürerek gönlümüzü aldığını hatırlıyorum birçok kez. hatta bir keresinde korkunç bir geceden iki gün sonra atari getirmişti. kasetli, mario filan oynananlardan. çıldırmıştık sevinçten.
 • filteria  (20.11.20 20:56:20) 
45 yaşındayım.
babam beni 2-3 defa dövdü hayatımda.
annem arada terlikle vururdu falan canım yanmazdı zaten, kakara kikiri.
babam pişman oldumu bilmem, zaten iletişimimiz sıfıra yakındı.
zaten vefat etti sorma imkanım yok.
binlerce sene yaşasak yine sormazdım, oda söylemezdi oda ayrı konu.
 • aslindasorunumpsikolojik  (21.11.20 02:26:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.