[]

Bu ay KYK kredisi ödeyecek olanlar

Ziraat uygulamasından, gişeden, atm’den ödemeyi denedim. Önce böyle bir sekme çıkmıyor, ardından borcunuz yok diyor. Telefonla müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum. Hem kyk’nın hem de vergi dairesinin sitesinden sorguladım. Maalesef ödeme yapamıyorum. Daha önce kredi ödememi hiç aksatmadım, yapılandırma talebinde de bulunmadım. Bir tek benim başıma gelen bir durum mu yoksa genel olarak bir problem mi var?
 
Sistemsel bir problem var, geçen gün ödeme için kyk.ziraatbank.com.tr adresinden bilgilerimi girdiğimde ödeme yapılamıyor yazıyordu. Sonra baktım sikayetvar.com'dan herkes aynı gün içinde ödeme yapamadığını belirtmiş. Şimdi baktım "Bu kurum için bu kanaldan tahsilat yapılamaz!" uyarısı geliyor, hala arızalı sanırım.


  • vedatchilipeppers  (17.11.20 14:53:12) 
@vadat, ayın sonuna kadar düzelmezse vergi dairesine mi aktarılacağız şimdi?


  • ruhen hastayim ben  (17.11.20 14:54:43) 
Yok ya peyderpey ödeme yapıyorsan aktarılmazsın. Ben 3 ay ödemediğimde aktarılmadım mesela ama daha fazla ödememezlik yapmadım hiç. Ne süreyle ödemezsen vergi dairesine geçiyor borç onu bilmiyorum açıkçası.


  • vedatchilipeppers  (17.11.20 15:22:09) 
kaç ay düzenli ödedim, sonra bir kere 3 gün gecikti, bir baktım vergi dairesine aktarılmıştı. ipneliğine o günden beri ödemiyorum.
şimdiki sorun sistemsel olduğu için belki düşmez diyeceğim ama devletin bir kurumunun bunu dikkate alıp düzenleme yapacağını hiç sanmıyorum.

  • Jux  (17.11.20 15:41:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.